Zülfü Livaneli – Huzursuzluk – PDF e-kitap indir

Zülfü Livaneli – Huzursuzluk

PDF ekitap / EPUB e-kitap indir

 

Türk edebiyatının en başarılı isimlerinden biri olan Zülfü Livaneli’nin son çalışması, huzur, tema, stil ve dokunuşların okurlarının favorileri arasında yer alıyor. Tıpkı Livaneli kültüre dönüşen romanların çoğunun olduğu gibi Huzursuzluk, yazarın sosyal gerçeklere dayanan bir hikayedeki psikolojik projeksiyonlarını taşır.

Sanat; Toplum hayatlarını ve tanrıçalarını aydınlatmanın en temel araç olduğu savunulan Zülfü Livaneli, son yılların en belirgin problemlerinden biri olan savaş ve göç sorunlarını ifade ediyor. Farklı renklerin aynı anda yaşandığı Mardin’de yaşanan huzursuzluk hayatta büyük bir uyum içinde, İstanbul’da biten uzun araştırmalar ve araştırmalar sonucunda çok farklı bir hikaye anlatıyor. Savaşın acısını oldukça açık bir şekilde ortaya koyan Livaneli, kendini acımasız acı durumunu, Anadolu halkının saflığını, tanınmış hataları ortaya koyan, öz-eleştirel farkındalıkla harmanlıyor ve esas dışı tabular haline gelen gelenek ve kuralları harmanlıyor. Huzursuzluk kitabını tekrar ortaya koyuyor. Büyük savaşların ardından hayatını kaybeden insanlar var iken, modern insanlar şehir yaşamının kaybolmasını hikayenin ortasına yerleştirerek etkili bir çatışma oluşturuyorlar. Mardin’de doğduktan sonra büyümüş olan İbrahim, yıllarca vatanından uzaklaştıktan sonra evinden uzaklaşmıştı ve yaşlı bir arkadaşının ölümünü soruşturmak için Mardin’e döndüğünde hayatını değiştirdi. Ortadoğu ve Mezopotamya topraklarındaki mistik atmosfer hissedilir. Geleneksel hayatların üzerinde açıkça ortaya çıktığı söylentisinin geleneksel anlatıları, son derece geleneksel bir dildir; ayrıca geleneklerinden çok uzak olan insanların yok olması ve bu mistik atmosfere eklenerek son derece etkili bir dilde anlatılmaktadır.

Doğanın ruhunun abartılı bir biçimde, özellikle yüzyıllar boyu süren kanlı çatışmalardan bahseden Ortadoğu’da sergilendiği bu romanda Livaneli, her kesimden insanların kalbine ve zihnine dokunmak için ücretler almaktadır hayatın. Bu önemli konuları göz önüne aldığımızda, okuyucu basit ve akıcı tarzı sayesinde emülasyon içinde kendisini hissedebilir.

Toplumun eleştiri yanında, Huzursuzluk Kitabı; son zamanların  en önemli meselesi haline gelen Suriyeli göçmenleri ve yaşam koşullarını da aydınlatıyor. Suriye’deki topraklara sığınan göçmenlerin korkunç çatışmalarından kurtulun; Burada kalmanın şartları, Türkiye’de karşılaştıkları koşullar, zorluklarını anlatan Livaneli, göçmenler ve doğu toplumları olmadan farklılık yaratmamak yönünde eğilme yönünde farklı ve aynı zamanda çok daha fonksiyonel bir perspektif içinde aslında birbirinden ayrım yapmak için konulmuştur. diğerleri gibi. Yazarın başarısı ve farkı da bu tamamen gelişmiş perspektiften çıkar. Bu nedenle, kargaşa, yalnızca toplumun bir kısmında değil, bir bütün olarak yüreklerde cereyan etmektedir. Sanatıyla uzun yıllar okuyucuları büyülemeyi başardı Zülfü Livaneli, romanıyla yıllardır zihinlerde.

Akıcı anlatıya ek olarak, sade ve aşırı abartılı üslupsal güzelliğe sahip olan Huzursuzluk, tanıdık insanların öyküsüdür ve cevaplanmayan tüm soruları yanıtlayarak okuyucuyu derinden etkilemektedir. Mardin’in masal havasında masal dünyasında hisseden roman, okuyucuyu gerçekçi yanıyla bu masaldan çok uzakta tutar.

Yeni; en güzel masalların konuşulduğu Orta Doğu ve kanlı çatışmaların yaşandığı ve çocukların hayatlarının kaybolduğu Ortadoğu, aynı kişilerin hikayeleri ile birleştiriliyor. Korku, umut, yaşam ve sevincin aynı yerde yaşadığı bu toprakları anlatan Barış Kitabı, fiyat, içerik ve diğer tüm özellikleriyle sizi buluşturarak raflarda yerini alıyor.

 

Huzursuzluk ’dan bir bölüm:

Bu memlekette uzun yıllar yabancı gibi yaşıyordum ve bu şekilde eğitildim. Çocukluğumda, Mardin’in Lale Sinemasında gördüğüm filmlerdeki kovboyları değiştirdim, ama önce Avrupa’ya geldiğimde kovboy değildim. Yerli Amerikalı olmadığımdan korktum. Birkaç yıl önce okuduğum mutluluk kitabı gibi görünen bir isim, bu ülkenin körlüğüne düşen bir trapez gibiydik. Doğu çuvalından ayrıldık ve Batı çuvalını yakalayamadan düştük.

Zülfü Livaneli’nin Huzursuzluk adlı ekitap dosyasını, Epub ve PDF formatında ücretsiz indirebilirsiniz.

İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF dosyasını internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:

NOT:

Turbobit, Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.