Sun Tzu – Savaş Sanatı – PDF Ekitap indir

Sun Tzu – Savaş Sanatı

Epub PDF Ekitap indir

 

Çin’de yaşamış gizemli 1 savaş ustası – filozof tarafından yazılmıştır.
Günümüzden 2000 yıl önce yazılmış olan “Savaş Sanatı” büyük ihtimalle, dünyanın en etkili ve muteber izlem kaynağıdır.
Nitekim yazıldığı tarihden günümüze kadar birçok askeri komutan ve izlem uzmanları tarafından okunmuş ve ilkeleri uygulanmıştır. Ayrıca halen, çağdaş politikacı ve şirket yöneticileri tarafından bile hala aynı heyecanla okunup takip edilmektedir.
Feodal kültüre sahip Japonya, sanki 1 gecede hukuksal kültüre geçmiştir. Savaş Sanatı’nın günümüzdeki takipçileri, bu klasiğin izlemlerini, iş dünyasında ve modern siyasette aynı dikkatle uygulamayı sürdürüyorlar. Hatta bazılarına göre Japonya’nın savaştan sonra yükselişinin temel nedeni aslında, Sun Tzu’nun devamlı olarak vurguladığı “Savaşmadan başarmak en tercih edilenidir” stratejisidir.

Sun Tzu – Savaş Sanatı ekitabını PDF formatında bedava indirebilirsiniz.

“Sun Tzu – Savaş Sanatı” ndan bir bölüm:

…Bozmanın ustaları,yedek güçlerin imdadına yetişmesine ihmal edilmiştir. Beklenmedik yollardan ulaşmasına da engel oluyordu. Komutanlar eskinin deneyimli silahlarıdır.   Düşman hazır olmadığında, zor duruma düşen birliklerin komutanları,düşmanın öncü subaylarına ateş emri vermelidir. Birliklerin işbirliğine bağlı, birliklerle arasındaki ahengi artçılarla geçip, korunmasını bozmanın yanısıra diğer noktalardan vurun. Komutların savaşta durduruluyor olması önemlidir. Böylece,ordu süratle ana karargahlarının kendilerine saldırma anına kollar!…

İndirme linkleri:

  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.
NOT:

Turbobit, Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.