Sublime Text Kod Editörü 3 Build 3153 full

Sublime Text Kod Editörü 3 Build 3153 full

Özellikle program kaynak kodu yazanlar için geliştirilmiş bir metin editörü.
Sublime Text html ve yazı yazarken kullanabileceğiniz inanılmaz yararlı bir metin düzenleyicisidir.
Çeşitli sembollerden text dosyası yaratabilir ve istediğiniz projeleri kolaylıkla bilgisayarınızda kayıt edebilirsiniz.
 Kullanıcılarımızın sevdiği bazı özellikler:
GOTO HER ŞEY
Sadece birkaç tuşa tıklayarak dosyaları açabilmek için Goto Anything’i kullanın.
Anında çizgilere, kelimelere yada sembollere atlayın.
Ctrl + P ile tetiklendiğinde şunlar mümkündür:
Dosyayı açmak için bir dosya adının bir kısmını yazın.
Sembollere atlamak için @, dosya içinde arama yapmak için # ve bir satır numarasına gitmek için: tuşlarına basın.
Bu kısayollar birleştirilebilir, bu nedenle tp @ rf sizi text_parser.py dosyasındaki bir read_file işlevine götürebilir. Benzer şekilde, tp: 100 sizi aynı dosyanın 100. satırına götürür.
GOTO TANIMI
Sublime Text, sözdizimi tanımlarındaki bilgileri kullanarak her sınıfın, yöntemin ve fonksiyonun proje çapında bir dizinini otomatik olarak oluşturur. Bu indeks, üç farklı yoldan ele alınmış Goto Definition’a güç verir:
Bir sembolün üzerine gelindiğinde bir açılır pencere görüntülenir
İşaret sembollü olduğunda F12’ye basma
Projede İşaretle Sembolü İşaretle
Sembol indeksleme, kullanıcıların özelliklerini ihtiyaçlarına göre uyarlamalarına olanak tanıyan yapılandırma dosyaları aracılığıyla sözdizimi bazında özelleştirilebilir.
 ÇOKLU SEÇİM
Aynı anda 10 değişikliği birden yapın, 10 kez bir değişiklik yapmayın. Çoklu seçimler aynı anda birçok çizgiyi interaktif olarak değiştirme olanağı verir. Ayrıca değişkenleri kolaylıkla yeniden adlandırma şansı tanır. Dosyaları her zaman olduğundan çok daha hızlı işleyebilme imkanı  sağlar.
Seçimi satırlara bölmek için Ctrl + Shift + L tuşlarına, seçilen kelimenin sonraki tekrarlamasını seçebilmek için Ctrl ve D tuşlarına basmayı deneyin. Fareyle birden fazla seçim yapmak için Sütun Seçimi belgelerine göz atın.
KOMUT PALETİ
Komut Paleti, sıralama, sözdizimini değiştirme ve girinti ayarlarını değiştirme gibi nadiren kullanılan işlevleri tutar. Sadece birkaç tuş vuruşuyla, menüler arasında dolaşmanıza veya belirsiz tuş bağlamalarını hatırlamanıza gerek olmadan istediğinizi arayabilirsiniz.
Komut Paletini Ctrl + Shift + P ile gösterin.
GÜÇLÜ API VE PAKET EKOSİSTEMİ
Yüce Metin, eklentilerin dahili işlevselliği arttırmasına izin veren güçlü bir Python API’sına sahiptir.
Paket Kontrol, komuta paleti aracılığıyla kurulabilir, böylece topluluk tarafından binlerce paketin oluşturulmasına basit erişim sağlanır.
HER ŞEYİ ÖZELLEŞTİRİN
Sublime Text’deki her şeyle ilgili anahtar bağları, menüler, snippet’ler, makrolar, tamamlamalar ve daha fazlası, basit JSON dosyasıyla özelleştirme sağlanır. Dosya türünü ve ayarları proje bazında belirlemek mümkün olduğundan bu sistem size oldukça esnek çalışma şekli kazandırır.
BÖLÜM DÜZENLEME
Ayrı düzenleme desteği ve geniş ekranlı monitörünüz varsa ekrandan en iyi şekilde yararlanın. Dosyaları yan yana düzenleme imkanı veya bir dosyadaki iki konumu aynı anda düzenleme olanağı.
İstediğiniz kadar çok sütun ve satır düzenleme şansınız var. Birden çok pencereyle düzenleme yaparak ve her pencerede birden çok bölme kullanarak birden fazla monitörden yararlanın.
Bölünmüş düzenleme seçenekleri için Görünüm  Düzen menüsüne bir göz atın. Tek bir dosyaya birden çok görünüm açmak için Dosya  Dosyaya Yeni Görünüm menü öğesini kullanın.
ANINDA PROJE ANAHTARI
SublimeText’deki projeler, değiştirilmiş ve henüz kayıt edilmemiş dosyalar da dahil olam üzere, çalışma alanındaki tüm içeriği yakalar.
Projeler arasında sürekli, rahatça geçiş yapabilirsiniz. Kayıt etme isteği olmaksızın, geçiş yapılabilinir. Bir sonraki Proje açılışında, tüm değişiklikleriniz anında geri yüklenmiş olacaktır.
PERFORMANS
Sublime Text, özel bileşenlerden oluşturulur ve eşsiz yanıt vermeyi sağlar. Güçlü, özel çapraz platform bir Kullanıcı arayüzü araç setinden benzersiz bir sözdizimi vurgulama motoruna kadar, Sublime Text, performansın barını belirler.
ÇAPRAZ PLATFORM
Linux, Windows ve Mac için mevcuttur. Kullandığınız işletim sistemi fark etmez, sahip olduğunuz her bilgisayarda SlimeText’i kullanmak için 1 lisans yeterlidir.
Sublime Text, hız ve kullanılabilirlik için optimize edilmiştir ancak her platformda için işlevsellikten yararlanabilen özel bir Kullanıcı arayüzü araç seti kullanır.

İndirme linkleri:

NOT: 
Turbobit, Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk  linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code