Stefan Zweig – Olağanüstü Bir Gece – PDF EPUB e-kitap indir

Stefan Zweig – Olağanüstü Bir Gece

PDF ekitap / EPUB e-kitap indir

 

Olağanüstü Bir Gece, elit bir kent soylu olarak rahat ve kaygısız mevcudiyetini sürdürürken, gittikçe  duyarsızlaşan bir insanın yaşamındaki dönüştürücü tecrübenin öyküsüdür.
Alelade bir Pazar gününü hipodromda geçirirken, muhtemel olarak ilk defa burjuva sağtöresinden saparak “suç” işler.
Bu şekilde terar “yaşamaya” başladığını, habis ve ateşli hazları olan hakiki  bir ademoğlu olduğunu keşfeder.
İçindeki zevk dolu sarhoş olma, aynı günün akşamında, onu gece hayatının son atıklarının arasına, “yaşamın en dibindeki lağımlara” götürecek, hedefi  ise manevi bir intibah olacaktır.

Olağanüstü Bir Gece ‘den bir bölüm:

Bu sabah, aniden olağanüstü geceler yaşayanları, her şey bittikten sonra, doğal yolunda düzenlenmiş olarak görmeye başladım. Her ne kadar bu andan itibaren olayların edepsizliğini tarif edemediğimden korksam da, bu macerayı rol hakkında başlatmak için belirsiz bir istek hissediyorum. Edebiyat alanında hiçbir tecrübem yok, tekrardan başka iki edebi tecrübem yoktu ya da Theresianum hafızamın daha mizahi tarafını çeken iki kişi vardı. Örneğin, dış dünyada olup bitenlerin çelişkilerini aynı anda değerlendirebilmek için öğrenilebilen özel bir teknik olup olmadığını bile bilmiyorum. Her zaman anlam için doğru kelimeyi bulup bulamayacağımı merak ettim ve bunu mantıklı kılacağım ve böylece gerçek bir yazarın elini bilmediğim zaman elimi okuduğumda hissettiğim dengeyi yarattım. Bununla birlikte, bu satırları yalnızca kendim için yazmıştım ve başkaları tarafından anlaşılmaya niyetim yoktu, ancak bunları tamamen açıklayamadım. Aslında, bu anlamda, nihayet aklımda acı veren bir büste, sürekli aklımı işgal eden, öğrenciyi her taraftan kuran bir olayla sonuçlanmaya çalışıldı. Temelleri söyleyememe endişesi ile bu durumda arkadaşımdan bahsetmedim ve böylesine bir olayın beni çok olumsuz etkilediğinden utanmıştım. Buna ek olarak, büyümek için fazla alanım olmadı. Ben kağıt üzerinde düşüncelerimi aktarmakistedim.  Ama şimdi, bu doğru kelimeleri seçmek için deneyimsiz bir kişi için ne kadar zor olduğunu ayırt etmek ile başlar. Hatta en basit kavram, bir yanlış anlama olasılığını ve iki anlamı ima etti. Ben geçenlerin karşılamak ne hayır “genişleme” olduğunu söylerken, elbette, bu halkların ve ulusların kaderini etkileyen dramatik olaylar gibi görünüyor ve o zaman duygusu beri olduğunu Altı saati geçmez. Ama temelde önemsiz bu küçük olay olağanüstü gecenin dört ay sonra bana çok etkileyici bir olay, hala hep kalbimde bu duyguyu korumaya konsantreleri ve manevi güçlerini içmek hissediyorum.

 

Stefan Zweig – Olağanüstü Bir Gece adlı ekitap dosyasını, Epub ve PDF formatında ücretsiz indirebilirsiniz.

İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF dosyasını internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:

NOT:

Turbobit, Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code