Stefan Zweig – Bir Çöküşün Öyküsü – PDF EPUB e-kitap indir

Stefan Zweig – Bir Çöküşün Öyküsü

PDF ekitap / EPUB e-kitap indir

 

Bu inanılmaz çarpıcı çöküş gerçek olayları anlatan düzyazıda, 15. Louis döneminde Fransa hükümdarının oturduğu büyük yapıda, epey etkili olmuş asil bir bayan ın hakiki hayat hikayesine dayanır. Madame de Prie, günlerden birgün itibarını kaybeder ve imparator tarafından Normandiya’ya sürülür.
Erke sahibi ve herkesin gözü üzerinde olduğu, hareketli ve eğlenceli Paris gecelerinden sonra, ne kadar müddet süreceği belirsiz , şahsıyla yalnız başına kalacağı, ceza olarak başka yere gönderildiği bir periyot beklemektedir onu.
Lakin güç savaşları, hile ve eğlenceden oluşan boş saray yaşamı varlığına anlam ifade eden tek şeydir. Hem şahsını, hem ortamdakileri aralıksız kandırma meyilindeki bu sığ ve kendini herkesten üstün tutan bayan, bahçe içindeki büyük köşkünde, eğlenceler tertip ederek Paris şehrindeki yaşamı tekrar canlandırmaya emek harcar .
Git gide mantıklı düşünme yeneteneğini tümüyle kaybeden Madame de Prie, tekrar tüm ilgiyi üstüne çekebilmek için inanılması güç, geleceğe dönük bir tasarı yapar.

 

Bir Çöküşün Öyküsü  ‘nden bir bölüm:

O, çocuğu rahatsız etmeye ve eziyet etmeye başladı. Aslında, hile yapılmadı, ama her şey için intikam almak gerekiyordu; düşmanların zaferi, Paris’in sürgünü, bilinçsiz harfler, Courbepine’in ölümü. Ve oğlandan başka bir şey kalmadı. Çocuğu kışkırtmak ve bu derin barışın bozulmasını, daha da küçültülmesini, kazıp sevinmesini istedi. Kırmızı elini, cehaletini, bir süre çağrıldıktan sonra sağlıklı bir adamın içgüdüsü ile daha fazla uğraşan, kendisine karşı koyan ve gülmekten gelen genç adam, bu alaycı sözlerle geçerek açıkça eleştirdi. Ancak kadın vazgeçmedi: Başını belaya sokmak güzel bir maçtı. Çocuğu kıskandırmaya çalıştı; Paris’teki sevgililerine anlattığı her fırsatta onları parmaklarıyla saydı. Onlara verdiğin hediyeleri gösterdi, abarttı ve yalan söyledi. Ancak bütün bunlar o sadece prensesleri ve dükleri seçtiği için gururunu okşadı. Ağzını sıkıştırarak sevinç duydu ve rahat hissetti. Çocuğun bu davranışı yine kadını kışkırttı. Diğer kötü salonlarını beyefendilere ve yaşlılara anlattı. Sonunda, genç adam alnını çizdi. Fark etti, güldü ve iğrenç olmaya devam etti. Genç adamın yumruğu aniden masaya geldi. “Bana neden bunları söylüyorsun?”

 

Stefan Zweig – Bir Çöküşün Öyküsü adlı ekitap dosyasını, Epub ve PDF formatında ücretsiz indirebilirsiniz.

İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF dosyasını internet tarayıcınızdan direkt okumak için :PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:

NOT:

Turbobit, Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code