Stefan Zweig – Ay Işığı Sokağı – PDF EPUB e-kitap indir

Stefan Zweig – Ay Işığı Sokağı

PDF ekitap / EPUB e-kitap indir

Fransa’nın bir sahil vilayetinin denizci semtinde dolaşırken duyduğu opera söyleyen sesi takip ederek bilmediği kişilerin hastalıklı yaşamlarına giren bir seyyah; patronuna kölece sadakati yüzünden korku veren bir harekete götüren, karanlık, itici ve asosyal bir hizmetçi; Bin sekiz yüz on yılında İspanya’daki silahlı mücadelede yaralanan, hasım bir memlekette hiç aman vermez bir yaşamda kalma mücadelesine başlayan bir Fransa vatandaşı  albay; Bin dokuz yüz on sekiz yılının bir yaz gecesi Leman gölünde bulunarak tehlikeden uzaklaştırılan, lakin sonra kalbini kavuran vatan  özlemine yenik düşen bir Rus harp esiri; yaşıtları yüksek öğretim kurumuna giderken hala liseye devam eden serseri bir gencin, eğitmeninin  otoritesini kabullenmedikten sonra ödediği ağır bedel.
Zweig bu gerçek olayları anlatan düzyazılarda ademoğlunu insaniyetten çıkarıp en uç yerlere götüren tecrübelerin takip ederken, okuyucuyu da elinde olmadan karakterlerinin ruh çalkantılarının içerisine çekiyor.

 

Ay Işığı Sokağı ‘ndan bir bölüm:

O durdu. Aniden, gözlerinde kibirli bir gülümseme ortaya çıktı. Bir an için yine bir ünlüydü. Kendini bir gün, ailenin basit bir kıza benzediğini unutmuş olarak buldu. Sonra kıyafetlerin ne kadar etkileyici olduğunu fark etti ve çocuk gibi mutlu oldu. Gülüşünü “ilerleme” olarak kabul eden genç adam, dökülmeden yandı. Yüzü erkek, muzaffer bir adamın görünümünü vermeye çalıştım ama başarısızlık, utangaçlık ve kararsızlık onu engelledi. Ancak bu görünüm kadın tarafından sevildi. Oysa bugüne kadarki adamların bu tarafını hiç tanımamıştı. Karşı çocuk adamla yüz yüze, ifade hala çocuksu bir ifade, bilinmeyen, yepyeni, ulaşılmaz ve olağanüstü bir kral. Öğrenci bir şeyler söylemek istediğinde, sessizliğini ve utangaç deliliğini görmek için dudaklarını hareket ettirmeye, bir şeyler söylemeye çalışıyor. Bana komediyi hatırlattı. Yüzüne baktı ve gülümsemesi için dudaklarını ısırdı.

 

Stefan Zweig – Ay Işığı Sokağı  adlı ekitap dosyasını, Epub ve PDF formatında ücretsiz indirebilirsiniz.

İndirme linkleri:

Not:
  • Epub formatında henüz kaliteli ve okunaklı dosyası bulunmadığından eklenmemiştir. Aşağıdaki linklerden PDF formatında indirebilirsiniz.
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF dosyasını internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:

NOT:

Turbobit, Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code