Ray Bradbury Fahrenheit 451 Epub Pdf Indir

Ray Bradbury – Fahrenheit 451 – Ekitap Epub PDF indir

Ray Bradbury – Kitabı

Fahrenheit 451

Ücresiz EPUB – PDF – E kitap / E kitap indir / Oku

 

KİTABIN BAZI SAYFALARI

Uzun bir öğleden sonra, gökten sessiz evin üzerine düşen soğuk Kasım yağmuru için okudular. Koridorda oturuyorlardı, çünkü oturma odası boş, gri ve tatsız görünüyordu, duvarlarda turuncu-sarı konfeti, havai fişek, altın elbiselerdeki kadınlar, siyah kadife olan erkekler, gümüş şapkalarından yüz kiloluk tavşanlar çekiyorlardı. Mildred, odayı boş gözlerle izlemeye devam ettiğinde oda ölmüştü. Montag odaya döndü, yere çömeldi ve on kez bir sayfa okudu.
Ve “Dostluğun ne zaman başladığını tam olarak bilmiyoruz. Sonunda, bir kaba düşen bir dolar gibi, tek damlalık bir konteyner taşır. Sonra, iyilik serisinin sonunda, bir kişinin kalbinin bir iyiliği olacak dolar dolu ol. “
Pazartesi günü oturdu ve yağmuru duydu.
Yandaki kıza böyle mi oldu? Anlamak için çok şey denedim. “
“O öldü. Hadi Tanrı sevgisi için yaşayan biri hakkında konuşalım.”
Holden mutfakta titredi ve Montag karısına bakmak için dönmedi. Orada bir süre kaldı, yağmurun pencerelere çarptığını izledi. Koridorda yürümeden önce gri ışığın yanıp sönmesini bekledi.
Pazartesi günü başka bir kitap açıldı.
“Ben en sevdiğim dersim.”
Pazartesi duvara göz kırptı. “Ben en sevdiğim dersim.”
Bunu anlıyorum, dedi Mildred.
“Ama Clarisse’in en sevdiği konu onun değildi. Diğerleri ve ben uzun yıllar boyunca gerçekten sevdiğim ilk kişiydik. Hatırlayabildiğim kadarıyla, bana doğrudan önemliymişim gibi bakan ilk kişi oldu. Kaldır iki kitabı kaldırdı.” Bu adamlar uzun zamandır öldüler, ama sözlerinin Clarisse’ye öyle ya da böyle söylediklerini biliyorum. “
Yağmurda ön kapının dışında hafif bir gıcırtı vardı.
Montag dondu.
“Yakındım.”
“Birisi bize kapının kim olduğunu, kapının sesi nedenini söylemiyor …”
Kapının altında yumuşak bir koklama ve elektrikli buhar çıktı.
Hafifçe güldü. “Sadece bir köpek, hepsi bu! Onu kovalamamı istiyorsun”
Kal orada kal! “
Sessizlik. Soğuk yağıyordu ve kapalı kapının altında mavimsi bir akım sızıyordu.
Mildred bir kitap tekmeledi. “Kitaplar insan değil. Sen okudun ve etrafa bakıyorum ama orada kimse yok! “
Pazartesi gününün gözleri, elektronik güneşi açarlarsa hayatı doldurabilecek bir okyanusun suyu gibi gri ve ölü odaya sabitlendi.
“Şey, Mildred dedi:” Ailem. ” Bana bir şey söyle! Gülüyorum, gülüyorlar! Ve renkler! “
“Evet, biliyorum.”
“Üstelik Kaptan Beatty bu kitapları biliyordu …” diye düşündü Mildred. Yüzü önce şaşırdı ve sonra dehşete düştü. “Gelip evi, aileyi yakabilir. Korkunç. Yatırımımızı düşün. Neden okumalıyım? Neden?”
“Neden? Neden? Mon Montag:” Geçen gün dünyanın en lanetli yılanını gördüm. Öldüm ama yaşıyordum. Gözleri açıktı, ama göremiyordu. Bu yılanı görmek ister misin? Bu yılan şimdi midelerinden aldıkları pislik raporunu tuttuğu ilk yardımda. Dosyanızı kontrol etmek ister misiniz? Belki Guy Montag veya Korku ve Savaş’a bakabilirsiniz. Dün gece yanmakta olan eve gitmek ister misin? Kendi evine ateş açan kadının kemiklerinin küllerini yak! Clarisse McClellan’a ne oldu, onu nerede ararız? Morgda!
Bombardıman uçakları, gökyüzünde dönen, uzayda dönen çok büyük görünmez bir pervane gibi burundan, burundan ve ıslık çalıyor.
“Aman Tanrım, Pazartesi Pazartesi dedi.” Cennetteki her lanet şey, her saat! Bu bombardıman uçakları hayatımızın her saniyesinde nasıl yükseliyor! Neden kimse bu konuda konuşmak istemiyor? 1960’tan beri iki nükleer savaşa başladık ve ikisini de kazandık. Ülkemizde dünyayı unutmak için çok eğlendiğimiz için mi? Çok zengin miyiz ve dünyanın geri kalanı fakir çünkü onları görmezden geliyor muyuz? Söylentiler duydum. Dünya acıkmıştı, ama iyi yedik. Dünyanın zor koşullarda çalıştığı ve eğlendiğimiz doğru mu? Bu yüzden bizden çok nefret ediyorlar mı? Yıllar önce nefret söylentileri duydum. Nedenini biliyor musun? Bilmiyorum, bu kesin! Belki kitaplar bizi en azından yarıya kadar mağaralarımızdan çıkarabilir. Belki de aynı sanrılara ve çılgın hatalara girmemizi engelleyebilirler. Odanızdaki aptal piçlerin bunun hakkında konuştuğunu duymadım. Tanrım, Millie, anlamadın mı? Bu kitaplarla günde bir saat, iki saat ve belki de … “

Ray Bradbury – Fahrenheit 451 (242 Sayfa) adlı e-kitap dosyasını, PDF ve EPUB formatında indirerek okuyabilirsiniz.

 


Ray Bradbury Foto ve Görselleri:


Başka sitelerdeki gibi, aslında reklam sayfasına giden sahte linklerle ya da

“PDF indir” yazan ama hiçbir link vermeyen sitelerle uğraşmak istemiyorsanız,

ekitabı / romanı bizden indirin.

İndireceğiniz e kitabın kalitesini yukarıdaki örnek sayfalardan kontrol edebilirsiniz.

(Link ve açıklama sayfanın en altındadır)


İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF Kitabı internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri: 1 thought on “Ray Bradbury – Fahrenheit 451 – Ekitap Epub PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code