Oğuz Atay Tehlikeli Oyunlar Ekitap Epub Pdf Indir

Oğuz Atay – Tehlikeli Oyunlar – Ekitap Epub PDF indir

Oğuz Atay – Kitabı

Tehlikeli Oyunlar 

Ücresiz EPUB – PDF – E kitap / E kitap indir / Oku

 

KİTABIN BAZI SAYFALARI

Gözleriyle tavana bakıyordu. Zaman her şeyi halleder, diye düşündü. Beni hor gören kişiler zamanında elimine edildi. Benim için üstün olduğunu düşündüğüm insanlar zamanla buluştu. Nasıl olacağım Bu gün geldiğinde ne yapacağım? Titredi ve bunun gibi anlar geldi ve gitti. Küçük zamanlar birikti ve büyük şeyler ezildi. Bu baskıya, sertliğe dayanamayacağımı söyledim; Zamanla, her şey daha yumuşak oldu.
Düşünceler insanlara zarar vermez; o kadar şaşkına döndü ki, süreklilik değil, çok şiddet sizi yok eder. Halkımız nasıl sabırlı olunacağını bilmiyordu.
Onlara, bu irrasyonel acele çok daha az olduğunu söyledim. Halkımıza bu trendle asla İngiliz gibi olamayacağınızı söyledim. Futbol oyunlarındaki geçici başarımıza güvenmeyelim. Görüyorsunuz, zamanla tekrar kazanacaksınız. Kendinizi temizlemek için çocukça davranmayın. Zaman her şeyi halleder. Diğer amcalara kızma; Bu yüzden sizi ailenin eğitimli çocuklarına çamur atan komşu çocuklar olarak görüyorlar. Artık dayanamıyorum, tekrar kızgınım. Tüm kolaylık ve yumuşaklığa ek olarak, acımasız yalnızlık nedeniyle birbirimizi haksız yanlışlar ile zayıflatıyoruz; Bırak her şeye dikkat etsin.
Beni dinlemediler, buna karşı olduğumu düşündüler. Zamanla biraz egzersiz yapmak istedim. Zamanla istediğimden daha fazla hareket vardı. Sadece etrafımdaki sesi gördüm: bu yüzden taşındım, yani yaşıyordum, benim, benimkini söylemek istediğimi düşündüm. Bu arada, insanların biraz hareket etmesini istedim. Onları sadece korkutup benden çıkarabilirdim. Beni tanımadan yaşadılar. Küçük trajedi, alçakgönüllü felaket okunmadı. “Bilgeliğin” yükselişini ve düşüşünü hafife aldılar. Sonunda hayatım sıkıcıydı; Ama ne görmeliyim: büyük oyunlara uygun bir macera ortaya çıktı. Albayımın üstün gücüyle, gerçekten izlemeye değer bir oyun yarattık.

Sonuç olarak, bu hikayeden çıkarılan ders ahlaksızdı. “Hikayenin bir parçası olarak,” dedi Hikmet Benol. “Avın avladığınız veya kazdığınız kuyuya düştüğü sonucuna varabiliriz.”
Sayın Hüsamettin direnemedi: Yok, birisini böyle yanlış bir yönde çekme hakkınız yok. Toz içinde kendilerini kurtaracak hiç kadınları yok “dedi. Protesto etti. Hikmet bu itirazı görmezden geldi.
Ben, yorum yapmak istediğim her şeyi anlattım Albay. Yoksa böyle sefil benzetmelere direnme cesaretim yok. Bu konuda kendimi düşünmeliyim. Kimse kimseyle ilgili değil Albay. Hatta onu ne kadar rahatsız ettiğini akıllıca düşünüyor. Bilge protesto etti: Ne kadar sinirlendiğini biliyorum. Biliyorsun çok endişeli değilim. Öfkenize dayanamıyorum. Kadın mantıklı dedi Hikmet. «Üniversitede felsefe okudu ve ben albayım. Çok nadir bir kuş. “Ee, yoruldum,” dedi Bilge. Sen nasıl durduğunu anlamıyorum. «Kim Durduğumu söyledi? Bilge adama baktı: nereden Genç olmadığımda nasıl söyleyebilirim? “Aman bunu söyleme kardeşim, dul kadını fırlattı. “Seni sevenleri düşün. Ve neden öleceksin? »
Hikmet güldü: Çok fazla düşmanım var Bayan Nurhayat. “Düşmanlarının üstesinden gelebilirsin,” dedi güvenle. Sonra başını salladı: Sen buna inanmazdın, ama şeytani gözlerin önüne bir kurşun koyarsan hiçbir şeyin olmazdı. Hikmet kalktı: kadınlar Tanıdığım kadınlar erkeklerle ölüm konusunda rekabet ediyor. Bu gece öleceğim, hemen, hemen cevapladı, nereden Genç yaşta nasıl ölemem? ». Bilge’ye baktı: “Beni eve götürmenin zamanı geldi Hikmet, değil mi tatlım?”
KORKU
Köpek havlıyor mu Asuman? Birisi dedi. Hayır, havlamaz. Havlarsa sesi duyulurdu. Kim dedi? Ve dediler ki: Bu hayvana lanet olsun. Var mı? Naciye teyze? İki bilgelik var, dedi.
İskender’in generali ne olacak? Sen bağırıyorsun! Köpek boynunda pencerenin demirine bağlanır; onun için havlayamaz. Saçma, bu mantıklı mı? Köpek havlıyor mu Asuman? diye üsteledi.
Şimdi sana atlayacak. Saçma Pencereye eklenir. Pencereyle gelecek. Koşalım, Asuman! Pencereye gelemez. Hadi koşalım. Neden köpek havlıyor, Asuman? Bu sesden çok korkuyorum. Neden korkuyorsun Hayır, bu benim hatam değil, korkmuyorum. Buraya başkalarını savunmak için geldim. Belgelerim var. Asuman’ın dediği gibi hala biraz reçelim. Daha önce yedik mi? Neden hatırlamıyorum? Hafızamı kaybettin mi Korkuyorum. Reçel yiyelim. Camın boynu dardır; elime gelmiyor. Asuman yiyecek taşır; her şey kağıda sarılı. Ne olduklarını göremiyorum. İskender’in generali mi? Bunu söyleme, korkarım. Bay Hüsamettin ile konuştunuz tatlım. Öyle mi hayatta kaldım ?

Köpek gelmeden onları yiyelim. Evet! Bu söz makul. Hayatta kaldım. Hayır! Bir şeyler yemek için mutfağa gitmeliyim. Kalktı, mutfağa gitti, tel kabini açtı. Burada da sosis var. Ekmek yok, biraz su al. Küp kapağını kaldırdı. İki bilgeliğin hangisisiniz? Bu yüzden mutfağa gitmedim. Bulunduğunuz yeri çevirin, elinizi tutun, gece ışığını yakın. Söylendiği gibi yaptı. Işık sönük. Düğmesine basın. Yaptım, yanmıyor Bu yüzden bulunduğum yere geri gelmedim. Ne yapmalıyız Tüm yapabileceğim bu. İstemiyorum. Köpek onu yırtabilir. Lambayı açın. Bu keşif gezisini Gediz Vadisi’nden takip etmelisiniz, diyor ki … lambayı yakabilseydim. Bir seyahatte tarih ve coğrafyayı öğrenin. Anladın mı ? Bir tarafta kral yolundaki kalıntıları görebilirsiniz; Eski, eski heykellerin kıvrımlarında yaşayacaksınız. Öte yandan, ağaçların arasından ince su akar: küpün kapağını kaldırın ve olduğu gibi suya çıkın. Önce yıkayın: Vücut suyunu kirletmeyin. Temiz bir havluyla iyice kurulayın. Tuvalete geri dön. Sonra suya gir: çok çıplak. Sorun değil çünkü temizsin. Yavaşça ağzınıza daldırın ve istediğiniz kadar için. Terlememeye dikkat etmelisin. Aşk kötü olmayacak mı? Hayır, gülümsüyor. Atını ağaçlardan birine bağlarsın. Alexander İngilizce konuşuyor mu? 

Sevgi, Hikmet Selim Bey’i sundu. Evlenmeye karar vermişlerdi. Hikmet resmen evlenmeyi teklif etmişti; Aşk da bu teklifi kabul etti. Her ikisi de daha önce toplumun yanına itilmişti.

Her ikisi de hafife alındı. Herkesi yargılayan ve kimseyi sevmeyen Sevgi, asla şirketin sahibi değildi. Bütün nedenleri öğreten Hikmet, üniversiteyi bitiremedi. Ayrıca hareketsiz durup küçük, fakir bir odaya yerleştiğinde babasının evinden ayrıldı. Hamit Beyle Süreyya Hanım, oğlunun utanç verici davranışını arkadaşından saklamaya çalıştı: “Hikmet yine bizimle kalır” dedi. Hikmet yeni odasında da işe alındı; Başka birinin evinde otururken bir saklanma yeri gibi geldi.

Hepsi birlikte gitti, ama hepsinin normal bir evi vardı. Hikmet’i gerçekten sevdiler: hep bekleriz, dediler. Ancak evine gelmekten söz edilmiyordu. Böyle bir yer yoktu. Bu yüzden Hikmet odasına çok fazla atılmıştı; Pencerelere perde bile koymadı. Bir süre sonra, annesinin sessiz baskısı nedeniyle babasının evinde daha sık kalmaya başladı. “Ev sahibi olmak” anlamını yitirmeye başladı. Evlerinde dört ya da beş odası olan evli arkadaşları da tavsiyelerde bulundu.

Bence onun için bir utanç. Evde otururken bunu düşündü. Halıyı ayaklarımın altına koymak için kaç ay çalışmam gerekiyor? Dergiler ve gazetelerdeki küçük makalelerinin ve incelemelerinin gelirini zorlaştırdı. Kendini beğenmedi. Birkaç odalı evlerde mobilya oturmak istedi. Sevgi bunu hissetti; çünkü Hikmet gibi düşündü. Ancak Sevgi, bu yaşama hak kazandığını iddia etti; Bu insanlar ve şeyler arasında gittikçe küçüldüğümü bile düşünmemiştim.

Hikmet’in düğün haberi beklenen ilgisini uyandırmadı. Sadece Selim Bey ve Sevgi arasındaki gerilim biraz azaldı. Süreyya Hanım çok endişeliydi: “Kiminle evleniyorsun?” Diye sordu çabucak. Hikmet bu sorunu sevmedi; Kimse ona güvenemezdi.

“Bir kadınla,” diye şikayet etti. Süreyya Hanım, “O zaman bir kız değil, bir kadın.” dedi. Bir dul sözcüğü duymuştu. “Hayır, değil,” dedi Hikmet. Ayrıca kendi evinde yenildi.

Oğuz Atay – Tehlikeli Oyunlar (479 Sayfa) adlı e-kitap dosyasını, PDF ve EPUB formatında indirerek okuyabilirsiniz.

 


Oğuz Atay Foto ve Görselleri:


Başka sitelerdeki gibi, aslında reklam sayfasına giden sahte linklerle ya da

“PDF indir” yazan ama hiçbir link vermeyen sitelerle uğraşmak istemiyorsanız,

ekitabı / romanı bizden indirin.

İndireceğiniz e kitabın kalitesini yukarıdaki örnek sayfalardan kontrol edebilirsiniz.

(Link ve açıklama sayfanın en altındadır)


İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF Kitabı internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri: