Mo Yan – İri Memeler ve Geniş Kalçalar – PDF ekitap indir

Mo Yan – İri Memeler ve Geniş Kalçalar

PDF ekitap indir

 

Mo Yan – İri Memeler ve Geniş Kalçalar – PDF

 

Yazdığı kitap ile edebiyat dünyasını sarsan yazar Mo Yan’in bol ödülü kitabı olan “İri Memeler ve Geniş Kalçalar” adı epey cezbedici ama unutmamanız lazım bu kitap bir edebiyat kitabı, sanmayın kızlara böyle inanılmaz bir şeyin gizli sırrını veriyor ya da erkelere özel güzel, çıtır kızlarla dopdolu değil.

9 çocuklu geniş bir ailenin yaşam öyküsünden başlayıp yola çıkarak okuyucuları Çin’in kırsalında bir mecraya götürerek bu çocukları bir anne gözünden sunuyor.

 

 

İri Memeler ve Geniş Kalçalar

İri Memeler ve Geniş Kalçalar Hakkında

Nobel Edebiyat ödüllü Mo Yan, İçinde bulunduğu Çin toplumunun bütün değerlerini allak bullak eden Kültür Devrimi esnasında yaşanan olayları, dokuz çocuklu büyük bir ailenin başına gelenleri yansıtıyor. Çocuklar doğdukları zamandan büyüdükleri zamana kadar ki o çetin süreçteki olayları, her birinin dolaylı veya dolaylı olmadan öznesi ya da şahidi oluyor. Roman kahramanlarından en önemli kişilerinden bir tanesi çocukların annesi.Mo Yan, kitabını nasıl yazdığını, o anne karakterini ne şekilde oluşturduğunu şu şekilde aktarıyor: “ Ben romanı kaleme alırken hiç çekinmeden sevgili annemin kişisel deneyimlerinden yararlandım; kitaptaki annenin ise duygusal deneyimleri kurgusal hazırlanmıştır ve Gaomi Kuzeydoğu Bucağı’nda yerleşen bir çok annenin gerçek deneyimlerine dayanmaktadır. Kitabın ön sözünde, bu kitabımı annemin ruhuna adıyorum, dedim; fakat kitabımı aslında dünyadaki bütün annelere adıyorum; aynı benim bu kibirli aynı zaman da vahşi hırsım gibi o küçücük Gaomi’nin Kuzeydoğu Bucağı’nı Çin ve dünya mikro kozmosu şeklinde gördüğüm gibi.”

 


İri Memeler ve Geniş Kalçalar ’dan bir bölüm:

Nobel Edebiyat ödüllü Mo Yan, İçinde bulunduğu Çin toplumunun bütün değerlerini allak bullak eden Kültür Devrimi esnasında yaşanan olayları, dokuz çocuklu büyük bir ailenin başına gelenleri yansıtıyor. Çocuklar

doğdukları zamandan büyüdükleri zamana kadar ki o çetin süreçteki olayları, her birinin dolaylı veya dolaylı olmadan öznesi ya da şahidi oluyor. Roman kahramanlarından en önemli kişilerinden bir tanesi çocukların annesi.

 

…….

 

 

Mo Yan – İri Memeler ve Geniş Kalçalar adlı ekitap dosyasını, Epub ve PDF formatında ücretsiz indirebilirsiniz.

İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF dosyasını internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 

 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:


 
NOT:

Turbobit, Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.