Maxime Chattam – Karanlığın Soluğu – Pdf Kitap

Maxime Chattam Kitapları

Karanlığın Soluğu (Roman – Polisiye)

Ücresiz PDF E kitap / E kitap indir / Oku

KİTABIN BAZI SAYFALARI

Federallerin üç arabası karları kenarlara sıçratarak yoldan ayrıldı. Çam ağaçlarının arasından kıvrılarak giden yolda sağa sola yalpalayarak Robert Fairziak’ın ya da “Bob’un” evine yaklaştılar. Eve beş yüz metreden az kalınca, son virajda bütün arabalar durdu, içindekiler aceleyle indi. Neil Keel, Brett Cahill’e türünün olmazsa olmazı, dokuzuncu kuşak bir Ultima Ballistic Threat Level II marka kurşun geçirmez yelek uzattı, ne olursa olsun, arkada kalmasını buyurdu. Müdahale timinin ölümcül şeridi ormanların soğuğuna ve geceye dalarak, evi kuzeyden, batıdan ve doğudan çevirene kadar dikkatle ilerledi.

Ev, güneye bakan bir falezin üzerine inşa edilmiş, şale benzeri mütevazı bir yapıydı. Diğer tüm evlerden olabildiğince uzaktı ve Brett Cahill, Bob’un sığınağını görünce, ister istemez çığlıkları hatırladı. Burada bir insanı istediğiniz kadar bağırtın, kimsenin ruhu duymazdı. Böylesi zevklere dalmak için, ideal bir mekân. Özel Ajan Keel talkie-walkie’sini ağız hizasına kaldırdı. – Lowels, Martins, yerlerinizde misiniz? – Olumlu. – Olumlu. Görüş alanımda ışıklı bir pencere var. Bana kalırsa, salon. – Kimse yerinden kıpırdamıyor, diye uyardı Keel. Önce bütün durumu görmek istiyorum. Siz ötekiler, evde bir hareket görüyor musunuz? Bir dizi olumsuz cevap alıcının hıçkırıklarına karıştı. Anlaşıldığı kadarıyla Robert Fairziak evdeki tek ışığın geldiği salondaydı. Neil Keel, Brett Cahill’e dönerken ceketinin altından otomatik tabancasını çıkardı. – Ya Bob yalnız değilse? diye sordu Brett. – Bu akşam yalnız, dedi federal ajan. Kapının önünde sadece bir araba var. – Peki, ya garaj? Belki de kapının önündeki konuklarının arabasıdır, kendininki şu şamardık benzeri yerde, sıcaktadır. – Pek sanmam, çünkü o samanlık dediğiniz yıkılmak üzere. Her neyse, bir fırsatını bulur bulmaz giriyoruz.

Cahill içini çekti. Keel’in kınayan bakışlarından genç polisin davranışından hiç hoşlanmadığı anlaşılıyordu. Martins’in parazitsiz sesi alıcıda yankılandı: – Salonda bir hareket var, pencerenin önünden geçen bir gölge gördüm! – Size göre sadece bir kişi mi? diye sordu Keel. – Kestirmek imkânsız. Ama bana kalırsa, bir kişi. Keel Cahill’e bir göz attı. Yeniden Martins’in sesi duyuldu: – Ah, kahretsin! Işık söndü, tekrar ediyorum, evdeki ışık söndü. – Gece görüşüne geçiyoruz, diye emretti Keel. Gireceğiz.

Dehşetten donup kalmış bütün yüzler salondaki masanın üzerine yayılmıştı. Thayer şaşkınlık içinde hepsine teker teker baktı. Böylesi bir durumun gerginliğiyle başa çıkmakta zorlanan Murdoch kazağını çekiştirip duruyordu. Annabel ise görünürde sakindi. Bob’un tutuklanması sırasında orada olamayacağı için, kendi kendine küfredip duruyordu. Bu soruşturma için her şeyini ortaya koymuş, Lucas Shapiro’nun ölümü sırasında, işi Brolin’le birlikte kendini tehlikeye atmaya kadar götürmüştü. Ve şimdi de perdenin kapanışını herhangi bir tanık gibi izleyecek, bütün olan biteni gazetelerde, yarınki akşam baskılarında okuyacaktı. Çağrı cihazının tiz sesi üçünü de yerlerinden zıplattı. Ekranda Brolin’in telefonunun numarası belirdi. Annabel kalktı. Anlaşılan özel dedektif ona cep telefonundan ulaşmaya çalışmış, ama başarılı olamamıştı. Eric Murdoch’tan yeni bir izin isteme zahmetine katlanmadan, telefona uzandı ve Brolin’in numarasını tuşladı. – Joshua? Benim, Annabel. Ne var? – Beni dinleyin, bana kalırsa kandırıldık.

Sesi her zamankinden daha gergindi ve sanki nefes nefeseymiş gibi konuşuyordu. – Neredesiniz? diye sordu genç kadın. – Anlatması çok uzun sürer şimdi, yeryüzüne yeni çıktım, diyelim. Annabel, Caliban tarikatının sadece üç kişiden oluştuğundan emin değilim. -iyi ama, mantıklısı üç kişi olmaları değil mi? Hatta Janine Shapiro bile FBI’ye üç kişi olduklarını söylemiş. Cahill öyle dedi. – Size sözünü ettiğim şu Malicia Bents’i hatırlıyor musunuz? Düşündüğümden çok daha önemli bir rol oynuyor. Onu bir serap gibi, karanlıkta tutuyorlar. Aslına bakarsanız, bu Malicia bir yemden, bir tuzaktan başka bir şey değil. – Ne demek şimdi bu? Arkasında Thayer ve Şerif Murdoch kaşlarını çatıyor, soru dolu bakışlarla Annabel’i izliyorlardı. – Malicia Bents kadın değil. Kadın yüzü ardına saklanan bir erkek, görünmez kalmak için bu sahte isimden yararlanıyor, böylece kimse onun varlığından haberdar olmuyor. Annabel, neredesiniz? – Jack Thayer’la birlikte Phillipsburg’de, Şerif Murdoch’un evinde. Neden? Ne var? Anlatın. Brolin hattın öbür ucunda bir an tereddüt etti. – Olan şu: Bob’u görmüş olan biriyle konuştum, diye itiraf etti sonunda Mucizeler Avlusu’ndaydım.

Brolin fazla ayrıntıya girmeden genç kadına her şeyi anlattı. Mucizeler Avlusu’nun nasıl bir yer olduğunu tarif etti, ona “yardım” eden kalpazan Ed’den ve özellikle de Bob’un o lanetli yerde ne sattığından söz etti. – Daha bitmedi. Arada sırada, gelip Bob’u insan eti dışındaki bir konu için de görenler oluyormuş. Bazen ondan çok detaylı ve özel bilgiler, sadece bir polisin bilebileceği cinsten şeyler istiyorlarmış. Ya bir sabıka kaydı ya da yürütülmekte olan bir operasyon; bunun gibi şeyler, fazla ciddi değil yani. Bunun ne anlama geldiğini çıkardınız mı? Ed, sözünü ettiğim şu kalpazan, Bob’la oldukça uzun sohbet ettiklerini ve Bob’un bir gün aşka gelip, Malicia Bents’in ardındaki kişinin bir polis olduğunu itiraf ettiğini anlattı. Annabel, o ölüm kardeşliğinin içinde bir polis var, belki de karşılaşıp tanıştığımız biri! . Annabel telefonun yanında ayakta duruyor, şaşkınlıktan açık kalan ağzını kapatamıyordu. – Gitmem gerek, kontrol etmek istediğim bir konu daha var, dedi Brolin.

Eğer bir gelişme olursa, haber veririm. Beyni karmakarışık olan, bütün kafasını Malicia Bents’e veren Annabel, Brolin’e Bob’un tutuklanmasının an meselesi olduğunu söylemeyi akıl edemedi. Telefon kapandı. – Ee? dedi Thayer. Yüzü endişeliydi. – Arayan Brolin’di, diye kekeledi Annabel. Durumdan habersiz olan Murdoch, usulca sordu: -O da kim? – Bize arada sırada yardım eden bir özel dedektif, diye açıkladı Thayer. Murdoch’un yüzü aydınlandı: – Ah, anladım, küçük Rachel Faulet’nın kaçırılmasıyla ilgili sorular soran adam olmalı. Annabel gözlerini kırpıştırdı, kafasını toparlamaya çalıştı. – Caliban tarikatının sadece üç üyesi olmadığını söylüyor. Bir dördüncü varmış. Asıl şaşırtıcı olanı açıklamadan önce, avurdunu dişledi: – Ona kalırsa, polismiş. – Polis mi? diye tekrarladı Thayer. Şaşkınlığın da ötesine geçmişti. Elinde kanıt ya da bir isim falan var mıymış? – Hayır, henüz yokmuş.

Murdoch onlara delilere bakar gibi bakıyor, iddiayı imkânsız bulduğundan kafasını sallayıp duruyordu. Boş fincanları bir tepsiye yerleştirmek için ayaklandı. Thayer volta atmaya koyuldu. – Bu ülkede bütün polislerin melek olmadığını biliyorum, ama bu söylediğini biraz abartılı bulmuyor musun? diye sordu. Her neyse, bunu neye dayanarak söylüyor? – Bilmiyorum. Ona güveniyorum, Jack. Bir şeyleri kontrol etmeye gitti, aradığını bulur bulmaz haber verecekti. Genç kadın balkona bakan cama dayandı. Dışarıda koruluğa kar yağıyor, gri gölgeler uzaklaşıp kararıyordu. – Bir polis, diye mırıldandı. Bu doğruysa, örgütteki rolü neydi? Kimdi, ne yapıyordu? Her şey osu üstadın Bob olduğunu gösteriyor, imzayı atan, insanların yerlerini belirleyen o. Soğuk Annabel’in ellerinden vücuduna yayıldı. Ellerini cama dayamıştı. Soluğunun buğusu şimdi görüntüyü bulanıklaştırıyordu. Birkaç santim geriledi. Saydam akiste odanın içinde ne varsa görebiliyordu. Farklı bir şey vardı. Dekorun içinde, belli belirsiz hareket eden bir şey. Jack odada değildi artık. Ortalığın birden sessizleştiğini fark etti. Evin hiçbir yerinden bir ses gelmiyordu; sadece koridordaki saatin insanı uyuşturan tik takları. Göz açıp kapayıncaya kadar, evdeki son ışıklar, salonun ampulleri de söndü. Annabel’i körler ülkesinde bırakarak. Duvarlar biraz gıcırdadı.

Tırmanış da inişte izlenen yönteme uygun olarak gerçekleştirildi. Enrique yolun yarısına kadar Brolin’in gözlerini bağladı, ardından onu “Oe-Deep” gece kulübüne çıkarıp bıraktı. Brolin Annabel’le konuşmak için kulüpten koşarcasına ayrıldı. Heyecan ve Mucizeler Avlusu’nun uyardığı duygularla, uzun adımlar atarak yürüme isteğini hissetti. Lexington’a tepeden bakan demiryolu raylarının altından geçmiş, Kuzey Central Park boyunca yürüyerek, sonunda Morningside Parkı’na varmıştı. Saint John Kilisesi’nin çan kuleleri tepeden parka hâkim bir görünüm arz ediyor, gecenin karanlığı, zaten karmaşık olan mimarîsi-ne iç karartıcı bir kasvet ekliyordu. Brolin ağzından donmuş buharlar soluyarak yokuşu tırmandı ve Amsterdam Caddesi’ne saptı.

Columbia Üniversitesi ve öğrencileri bir sürü yerin sabahın ilk ışıklarına kadar açık kalmasına sebep oluyordu. Brolin deri ceketinin sıcağına sığınıp, gece boyunca duyduklarını düşünerek soğuğa ve kara meydan okudu. Başından beri, Caliban tarikatının üç kişiden oluştuğunu düşünmüşlerdi. Spencer Lynch’in evinde bulunan fotoğraflar bunu doğruluyor, Lucas’ın evindeki notlarda da sadece Spencer’ın, Bob’un ve Lucas’ın adı geçiyordu. Janine Shapiro’nun varlığı farklı bir şeydi, çünkü kadın grubun bir üyesi değil, abisinin elinde bir araç, bir piyondu. Brolin, Malicia Bents’in de böyle olduğunu düşünmüştü uzunca bir zaman. O da Bob’un istediği gibi kullandığı bir araçtı, hepsi bu. Oysa şimdi Malicia’nın kadın bile değil, erkek olduğu çıkıyordu ortaya. Hem de bir polis. Kim bu? Bütün bunların içinde Bob’un yeri ne? Şu Bob hakkında ne söylenebilirdi ki? Tarikatın “gurusu” rolüne soyunduğu. Spencer’la hiç tanışmamış olmasına rağmen onu Lucas Shapiro tarafından iletilen mektuplarla eğiten, Bob’du.

Maxime Chattam’in – Karanlığın Soluğu (416 Sayfa) adlı e-kitap dosyasını,  PDF formatında indirerek okuyabilirsiniz.


Maxime Chattam Foto ve Görselleri:


Başka sitelerdeki gibi, aslında reklam sayfasına giden sahte linklerle ya da

“PDF indir” yazan ama hiçbir link vermeyen sitelerle uğraşmak istemiyorsanız,

ekitabı bizden indirin.

İndireceğiniz e kitabın kalitesini yukarıdaki örnek sayfalardan  kontrol edebilirsiniz.

(Link ve açıklama sayfanın en altındadır)


İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF dosyasını internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:

NOT:

Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code