Linda Howard – Sweeney – Bir Aşk Hikayesi Pdf E-Kitap İndir

Linda Howard Kitapları

Sweeney (Roman)

PDF E kitap / E kitap indir / Oku

KİTABIN İLK SAYFALARI

Eylülün üçüydü. Yaz sıcağıyla yaklaşan kış soğuğunun arasına yerleşmiş bulutsuz, mükemmel günlerden biriydi. Süpermarketin otoparkına park ettiği arabasından çıkarken, Sweeney gökyüzünün maviliği karşısında donup kaldı. Kalasını kaldırdı ve gökyüzünü ilk defa görüyor gibi, o inanılmaz ma­viliğe dalıp gitti. Daha önce hiç böyle görmemişti onu.

Eğer Sweeney’in iyi anladığı bir şey vardıysa o da renklerdi, ama daha önce bu tonda bir mavi görmemişti hiç. Tek kelimeyle inanılmazdı, Bu ka­dar koyu, bu kadar derin ve bu kadar zengin olmaya hakkı yoklu hiçbir gökyüzünün. Bugün için, sadece bu mükemmel gün için, cennetle dünya arasındaki pus incelmiş ve Sweeney, evrenin köşesine her za­mankinden daha yakın olduğunu, neredeyse mavili­ğin içinde kaybolup dünyadan uzaklaşacak kadar yakın durduğunu hissediyordu.

Bunu tekrar yaratabilir miydi? Kalasından renk­leri karıştırdı, birkaçını otomatik olarak eledi. Ha­yır, beyazı o şekilde karıştıracak olursa çok bebeksi bir mavi elde ederdi. O çeşit bir mavi değildi. Bu, hayatında görmüş olduğu en çarpıcı, en ‘mavi’ ma­viydi! Kusursuz ve dramatikti. Sweeney’i içine çe­kiyor ve güzelliğiyle onu büyütüyordu, iler şeyi unutmuş, yüzü yukarı dönük olarak olduğu yerde durdu. Sarhoş olmuş, kendinden geçmişti.

Sonunda kafasını tekrar aşağıya çevirmeyi akıl elliğinde gözlerinin kamaştığını hisse ili. Gözünün önünden bir… şey geçmişti sanki. Güneşe bakmıyor olmasına rağmen gökyüzünün tahmin ettiğinden da­ha parlak olduğunu düşündü çünkü gözleri uyum sağlamakta zorlanıyordu. Gözlerini kırpıştırdı sonra da kıstı. Katı bir şeydi ama yeterince değil…

Çocuğa baktı, gözlerini kırptı ve tekrar baktı. Şoktan kanı dondu, parmak uçlarını hissedemez ol­du.

Çocuk ölüydü. Bir ay Önce cenazesine katıl­mıştı. Ama bu mükemmel günde, tamamıyla sıra­dan bir iş için markete gelmişken, otoparkta yürü­yen ölü bir çocuk görüyordu. Svveeney, nutku tutul­muştu bir halde bakışlarını çocuğun takip etmekte olduğu kadına çevirdi: annesi. Sue Beresford bir eliyle yiyecek paketlerini taşıyor, diğer eliyle de dört ya­şındaki oğlu Corbin’in küçük elini tutuyordu. Yüzü çökmüş, gözleri, büyük oğlunu bir ay önce lösemi­den kaybetmiş olmanın verdiği hüzünle gölgelenmişti.

Ama işte küçük Sam, bir ay önce ölmüş olma­sına rağmen, annesinin arkasından gidiyordu.

Sweeney, ayaklan yere yapışmış, hareket etmekten ve vücudunu hissetmekten aciz halde, kü­çük çocuğun annesinin arkasından gidişini ve onun ilgisini çekmeye çalışışını izledi. “Anne” deyip du­ruyordu on yaşındaki Samuel Bercslbrd endişe dolu ve tiz bir sesle. “Anne!” Ama Sue tepkisiz, arkasın­dan Corbin’i çekerek yürümeye devanı ediyordu. An­nesinin gömleğini tutmaya çalıştı ama kumaş onun bu belirsiz uzanışında elinin arasından kayıp gitti. Çocuk dönüp Sweeney’e baktı. Sweeney ondaki düş kırıklığını, korkuyu ve şaşkınlığı çok açık bir şekil­de görebiliyordu. “Beni duyamıyor,” dedi çocuk üzüntüyle. Sözcükler bozuk bir ses sisteminden ge­liyor gibi titreşiyordu. Annesine yetişmek için hız­landı. Torba gibi şortunun altından bacakları görü­nüyordu.

Sweeney şok içinde elini arabanın üstüne ko­yup kendine gelmeye çalıştı. Metal güneşte ısınmıştı ve elinin altında pürüzleri hissedebiliyordu. Gökyü­zünün maviliği onu yutacak gibiydi. Stveeney ölü çocuğun arkasından sessizce baktı.

Bu zayıf çocuk annesi kapıyı kapatmadan önce arka koltuğa Corbin’in yanına yerleşti. Sue direksi­yonun başına geçip otoparktan çıktı. Sam Stvceney’e dönüp bakınca, solgun yüzü arka pencerede parladı; elini kaldırıp umutsuzca salladı. Swecney de ne yap­tığını bilmeden çocuğun bu hareketine karşılık ver­di, ona el salladı.

Hayaletlere inanmak başka şeydi, onları ger­çekten görmek başka. Sweeney, bu konudaki püf noktanın, karşısındaki hayaleti tanıyıp tanımadı­ğımla yattığını fark etmişti. Bir yıl öncesine kadar yaşadığı ve küçük bir kasaba olan Claylon’da he­men herkesi, buna ölülerde dahil, en azından selâm­laşacak kadar tanırdı. Ama New York’da hiç kim­seyi tanımıyordu. O yüzden kalabalığın arasında gördüğü yarı saydam figürlerin yüzlerinin ötesine bakıp onları tanınıyormuş gibi davranabiliyordu. Claylon’da Sam Bcrcsford’un hayaletini gördükten sonra bir hayaletin ne zaman gelip onunla konuşa­cağını kestiremiyor ve sakinliğini koruyup da hiçbir şey olmamış gibi davranmayı hiç beceremiyordu. Hayır, tepki vermek zorundaydı sanki ve çok geç­meden insanlar onun kafayı yemiş olduğundan şüp­helenmeye başlamışlardı. Sokakta yürürken insanlar onu parmaklarıyla göstermeye başlamadan, o eşya­larını toplayıp kasabadan taşındı.

Evet, şehir daha iyiydi. Ve daha sıcak! Haya­lcileri görmeye başladığından beri hep bir soğukluk hissediyordu içinde. Bugünlerde hep üşüyordu, ge­çen bir yıl boyunca hep öyle hissetmişti. Bu soğuk­luk belki de Sam Beresford’u görmeden önce başla­mıştı; bunu hatırlamıyordu. Zaten böyle şeylerle kim ilgilenir ki? İnsanların, takvimlerinde işaretleyecek­leri bir şey değildi ya. 29 Ağustos: üşüdüm. Tabii, tabii.

Sweeney bu güzel eylül sabahında hayaletleri neden düşündüğünü bilmiyordu, ama sabah kalktı­ğında aklına gelen ilk şeyler onlardı. Bir onlar, bir de soğuk, ki soğuk daha kötüydü. Yataktan kalktı, pijamasını çıkardı ve otomatik zaman uyarlayıcıları için Tanrıya teşekkür ederek onu bekleyen kahve­sini almak için mutfağa gitti. Kalktığında kahveyi mutlakta hazır bulmak çok hoşuna gidiyordu çünkü onun pişmesi beklerken soğuktan ölebileceğim dü­şünüyordu.

İlk yudumu içini ısıtırken memnuniyetle iç çekti. İkinci yudumda asıl ladini aldı ve lam üçüncü yudumu almak üzereyken telefon çaldı.

Telefonlar gerekli olabilirdi ama yine de birer baş belası olduklarını düşünmeden edemiyordu. Sabah saate baktı, yediyi kırk üç geçe onu arayan da kimdi şimdi? Sinirli sinirli, kahve fincanını ma­saya koydu, ahizeyi kaldırmak için telefona gitti.

Linda Howard’ın – Sweeney (345 Sayfa) adlı e-kitap dosyasını,  PDF formatında indirerek okuyabilirsiniz.


Linda Howard Foto ve Görselleri:


Başka sitelerdeki gibi, aslında reklam sayfasına giden sahte linklerle ya da

“PDF indir” yazan ama hiçbir link vermeyen sitelerle uğraşmak istemiyorsanız,

ekitabı bizden indirin.

İndireceğiniz e kitabın kalitesini yukarıdaki örnek sayfalardan  kontrol edebilirsiniz.

(Link ve açıklama sayfanın en altındadır)


İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF dosyasını internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code