Kazuo Ishiguro Beni Asla Birakma Kapak

Kazuo Ishiguro – Beni Asla Bırakma – Ücretsiz PDF – EPUB İndir

Kazuo Ishiguro Kitapları

Beni Asla Bırakma (Roman)

Ücresiz PDF EPUB E kitap / E kitap indir / Oku

KİTABIN BAZI SAYFALARI

Onu eve götürmek için sabırsızlanıyordum. Ama önce uğramamız gereken başka bir yer vardı. “Gitmek istediğine emin misin,” diye sordum el ele Beckmanların garaj yolunda yürürken. Tori ve Bryan Beckman, ikizler ve bizim sınıf arkadaşlarımız, balodan sonra bir parti veriyordu ve Madoc kıçımızı kaldırıp oraya gitmemiz ve çıldırmamız için ısrar etti. “Ben iyiyim,” diye fısıldadı. “Hiç yorgun değilim.” Kaşlarımı kaldırdım ve kafamı salladım. Yorgun olmasından endişeli değildim, ama geçen yıl ki olaydan bahsetmek de istemiyordum.

Asıl endişelendiğim şey buydu. Geçen sene, Tate Fransa’ya gitmeden önce, Madoc’a onun arabasının anahtarlarını havuza attırtmıştım ve havuzda onları aramasını seyretmiştim. Rezil olmuştu ve buranın olmak isteyeceği son yer olacağını düşündüm. Aslında, ben burada olmak istediğimden de emin değildim. Sadece kendi parti planımızı yaptığım için değil, hikâyenin geri kalanını itiraf etmek için ne kadar çok beklersem, düşünebildiğim tek şey o oluyordu. Bunu bütün hafta saklamıştım ama artık buna katlanmanın zamanı gelmişti.

Ona Jax’i söylemem gerekiyordu. Seramik fayans giriş salonundan geçerek, büyük oturma odasına çıkan halı kaplı merdivenlerde Madoc’u takip ettik. Oda, hali hazırda en az altmış yetmiş kişiyle dolmuştu ve müzik çok sert vuruyordu, ayaklarımda bile hissedebiliyordum. Kolum arkada kaldığında, Tate’in tamamen durduğunu fark ederek arkama baktım. Bir nefes verdim. Kahretsin. Göğsü şişti ve çabucak söndü, açıkça gergindi ve yutkundu. Far görmüş bir geyik gibi donakalmıştı. Midem gerildi ve sadece onu buradan çıkarmak istedim. Bu kötü bir fikirdi. “Tate, iyi misin?” Sesimi yumuşak tuttum, ama dönüp geçen sene Madoc’a yaptığı gibi, bu sefer benim burnumu kıracağından korktum.

Etrafına bakarken gözlerini kıstı ve sonra sadece kafasını salladı. “Evet, bir içkiye ihtiyacım var.” Ona inanmamıştım, ama yine de çenemi kapalı tuttum. Sert kız. Bütün evde In This Moment’dan Adrenalize şarkısı yankılanırken, mutfaktan çıkan kalabalığın arasında sıkıştık. Madoc içki yapıyordu ve Tate’e uzattığı bir bardağı almasını izledim. Bu gece şoför bendim insan içinde neredeyse hiç sarhoş olmadığım için, her gece olduğu gibi ve zaten burada uzun bir süre kalmayı kesinlikle planlamıyor. Sadece o koyu sıvıyı mideye indirirken gülmeme ye çalışarak orada durdum. Madoc’un ağzı kulaklarına varmıştı. Tate çenesini kaldırdı, içkisinin sonunu yuttu ve bardağı lavaboya fırlattı. Öksürüğünü eliyle kapadı ve rahatlamasını sağlamak için tek yapabildiğim belinden tutmaktı. Eğlenmesi gerekiyor. Bir eşek şakası olacağını düşünerek gerilmesini ya da korkmasını istemiyordum. Ve içmesinin nedeni buydu.

O yüzden izin verdim. “Ah, bir domates kadar kırmızı,” diye espri yaptı Madoc. “Defol,” dedi Tate, kaşlarını çatarak ama o sadece göz kırptı. K.C. ve Liam aylak aylak dolaşırken, Yin Yang gibi gözüküyorlardı. Çocuk, sıkılmış ifadesi ve büzülmüş dudaklarıyla kabız olmuş gibi görünürken, o parıldayan gözleriyle gülümsüyordu. “Merhaba çocuklar,” diye selamladı, arkasında duran Liam’ı çekerek. Liam saçlarını gözlerinin önünden çekti ve Madoc ve bana kafa salladı, ama bir şey söylemedi.

Onu rahatsız edenin ben olduğumu biliyordum ve ciddi durmak için çaba harcadım. Muhtemelen hâlâ kız arkadaşının pantolonuna girdiğimi düşünüyordu ve ona doğruyu söylemediği için K. C.’ye hayran olmamak elimde değildi. Şüphesiz, onunla oynuyordu ve ona acı çektiriyordu. Neden yapmasın ki? O ve Tate hâlâ temiz bir sayfa açamamışlardı, ama yapacaklar ve Liam siktirip gidebilir.

Madoc içkisini bitirdi ve ona kafamı sallayana kadar hemen iki tane daha yapmaya başlamıştı. Tate K.C. ile konuşurken fark etmemişti ama Madoc uyarımı almıştı. Ona bir süre uyanık bir halde ihtiyacım vardı. Eğilerek, kulağına fısıldadım. “Benimle gel.” Onu elinden tutup mutfaktan çıkarmadan önce bana bakmasını bile beklemedim. Partiye katılan küçük kümeler halindeki insanların arasından, içkilere çarpmamaya çalışarak geçtik.

Merdivenlere geldiğimizde, aceleyle Tate’i ikinci kata çıkardım. Onunla bu odalardan birini kullanmak gibi bir planım yoktu, ama insanlar yukarı çıktığımızı görmüşlerdi ve geri döndüğümüzde kendi sonuçlarına varmış olacaklardı. Sadece birkaç dakika onunla yalnız kalmaya ihtiyacım vardı. Bir yanlışı düzeltmek için. Bulduğum ilk odanın kapısını açtım ve etrafa bakıp boş olduğunu gördüm. Tate’i içeri çekip dudaklarına yapışmadan önce kapıyı zar zor kapattım. Sendeledi ve sabit durmak için omuzlarımı kavradı. Ağzımı dolduran küçük sürpriz iniltisiyle, hemen şimdi ve burada yapmaya hazırdım. Evet, planladığım şey bu değildi, ama bu gece çok iyi olmuştum. Bir ödülü hak ettim. Tadı şeftali gibiydi ve neredeyse buraya ilk başta neden geldiğimi unutarak, onu zar zor giyinik duran vücuduma bastırdım. “Tanrım, Tate.” Kulak memesini ısırmak için uzandım. “Elbisen yok edilmeli.” “Neden?” boynunu daha fazlası için bana uzatarak nefes verdi. “Bu gece bütün erkekler seni izliyor.

Tutuklanacağım.” Ses tonum dalga geçiyordu ama sözlerimde ciddiydim. Tate’e güvensiz değildim. Beni sevdiğini biliyordum ve ona güvenebilirdim. Ayrıca diğer erkeklerin ona bakmasına, onu istemesine aldırmıyordum. Aslında, bu bir şekilde beni azdırıyordu. Hayır, benim suçum, bir moronun onu gösterdiği ya da o yürürken bir salağın ona ikinci kez baktığı her an, ona kimin sahip olduğunu göstermek için ellerimi her yerinde gezdirmek istemiş olmamdı. Bakabilirler. İsteyebilirler. Ama o eve benimle gidiyordu ve bunu insanların yüzüne vurmuşum gibi hissetmiştim. İnsanların arasında ona tam olarak dokunamıyor olsam bile. Geri çekildi ve gözlerimin içine bakarak kafamı ellerinin arasına aldı. “Ben şeninim. Her zaman senin,” diye güven verdi. Gözlerine baktım, ateşi benim buzumla buluştu ve hak ettiği bir lanet şeyi daha inkâr edemezdim. “Buraya gel.” Onu odanın ortasına çektim ve telefonumu çıkardım. Seether’dan Broken’ı açarken beni izledi ve telefonumu balkon kapısının yakınındaki komodinin üzerine bıraktım.

Gözlerindeki heyecan ve merak karışımıyla, elleri iki yanında sallanırken, sessizce beni izledi. Ellerini ellerimin içine aldım, gözlerine bakarak kollarını boynuma dolamasını sağladım ve vücudunu kendime çektim. Müzikle hareket etmeye başladığımızda, neredeyse hiçbir şey duymuyordum. Alt kattaki parti boğuşmaların, evin etrafında ve dışarıdaki gevezelikleri duyuluyordu. Gözleri, diğer her şeyin ötesinde bakarak, benimkilere sabitlenmişti Ve aniden tekrar on dört yaşındaydık, onun odasında ve Silverchair hakkında tartışıyorduk. Ben Jared’dım. O Tate’di. Ve biz ayrılamazdık. “Bu gece seninle dans etmediğim için özür dilerim,” dedim, sesimdeki pişmanlıkla. “Bu gibi şeyleri insan içinde yapmaktan hoşlanmıyorum.

Çok kişisel geliyor sanırım.” Derin bir nefes aldı ve bana sert bir bakış attı. “Olduğun kişiyi değiştirmek istemiyorum,” dedi. “Ama bazen seninle dans etmek ya da elini tutmak hoşuma gidebilir.” Ellerimi beline doladım. “Deneyeceğim, Tate. Dün bitti. Bunu biliyorum. Eskiden sahip olduğumuz rahatlığı geri istiyorum.” “Dövmen?” Bir şey fark etmiş gibi bana baktı. “‘Geçmiş asla bitmeyecek, Gelecek asla gelmeyecek’. Böyle yazıyor. Ne anlama geliyor bu?”

Kazuo Ishiguro – Beni Asla Bırakma (272 Sayfa) adlı e-kitap dosyasını,  PDF formatında indirerek okuyabilirsiniz.


Kazuo Ishiguro Foto ve Görsel:

Kazuo Ishiguro Galeri 2


Başka sitelerdeki gibi, aslında reklam sayfasına giden sahte linklerle ya da

“PDF indir” yazan ama hiçbir link vermeyen sitelerle uğraşmak istemiyorsanız,

ekitabı bizden indirin.

İndireceğiniz e kitabın kalitesini yukarıdaki örnek sayfalardan  kontrol edebilirsiniz.

(Link ve açıklama sayfanın en altındadır)


İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF dosyasını internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:NOT:

Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.