José Saramago Körlük Ekitap Epub Pdf Indir

José Saramago – Körlük – Ekitap Epub PDF indir

Jose Saramago – Kitabı

Körlük 

Ücresiz EPUB – PDF – E kitap / E kitap indir / Oku

 

KİTABIN BAZI SAYFALARI

Şaşırmış haberciler neye cevap vereceğini bilmiyorlardı, duydukları kelimeler uygunsuz geliyor, belki onlardan biri, tüm bu kadın orospular, bunlardan biri tahta göğüslü, gevşek kalçalar, diye düşündü, ne kadar büyük bir kabalık arkasından konuşmak. Doktorun karısı ona baktı, kararsızca kapıda durdu, mekanik kuklalarmış gibi sallandı.
Onu tanıyordu ve ona tecavüz eden üç kişiydi. Sonunda biri yere yarasa vurdu ve “Tedavi edelim, gidelim” dedi. Yere çarpan yarasaların sesleri ortaya çıkıyor, ortaya çıkıyor, geliyoruz, bağırmak uzun koridorda dışarı çıktı, sonra sessizlik oldu ve sonra ikinci bölümde kadınlara sipariş edilen boğuk bir bağırış vardı Akşam yemeğinden sonra gül figürlerini göster. Sopaların sesi tekrar zeminde yankılandı: açıldı, açıldı, üç kör kapıdan geçti ve kayboldu.
Sheh ve çocuğa bir hikaye anlatmaya başlayan doktorun karısı, kolunu kaldırdı ve çiviye asılan makası sessizce kaldırdı. Ve çocuğa dedi ki, daha sonra maceranın sonu hakkında bilgi vereceğim. İstasyondaki hiç kimse ona neden uykusuz, kör kadın hakkında bu kadar küçük düşürücü sözler söylediğini sormadı.
Kısa bir süre sonra ayakkabılarını çıkarıp kocasına şöyle dedi: “Uzun süre kalmayacağım, hemen döneceğim.” Kapıya gitti, eşiğe geldiğinde durdu ve bekledi. On dakika sonra kadınlar salonun ikinci bölümünde göründüler. On beş yaşındaydı. Bazıları ağlıyordu. Birbiri ardına gruplara gitmez, bunu, aralarındaki bağlantıyı koruyan uzun bir kumaş şeridi ile yırtarak yapmak şüphe yoktur.
Doktorun karısı, hepsi geçtikten sonra onu izlemeye başladı. Hiçbiri fark etmedi. Onları neyin beklediğini biliyorlardı, dünya kurulduğundan bu yana yaralanmaların ve aşağılamaların meydana geldiği kimseye bir sır değildi, insanları şaşırtacak bir şey yoktu ve dünyanın böyle bir şeyle uğraştığına şüphe yoktu Davranışlar başladı.
Onları tecavüzden daha endişelendiren şey, şehvet dünyasına katılmak, kaba olmak, bu korkunç geceyi böyle geçirmek zorunda kalmalarıydı, on beş kadın yatağa ya da yerlere, yürüyen ve yürüyen erkekler diğerine, bir domuz gibi nefes alıyorum, bundan zevk alırdım. diye düşündü kadınlardan biri. Onları istasyona götüren koridora girdiklerinde, nöbetçi kör adam mahkumları uyardı, tıpkı ayak sesleri gibi,
Sen gel. Barikat bedboard hemen kapıdan çıkarıldı, kadınlar tek tek içeri girdi, ah, sürülerini kutsadı, muhasebeci körü körüne bağırdı ve kadınları heyecanla on bir, on iki, on üç, on dört, on beş, evet on beş, tam on beş kadın saydı. Ayak izlerini, gelen ve zaten sabırsız ellerini eteklerinin altına sokan son kadının ayak izlerine yaptı.
Şarkı söylemeye başladı, bu kadın benim. Kadınlara bireysel olarak bakmayı bıraktılar ve boylarını önceden değerlendirdiler. Hepsi aynı şekilde tedavi edildiğinden, zaman, boşa harcamak ve uzunluklarına, göğüslerine ve kalçalarına bakarak öfkeyi bırakmak zorunda kaldınız. Erkekler zaten onları yataklara çekiyorlardı, yırttılar ve bundan sonra olağan çığlıkları duydum, fısıldadılar ve yalvarıyorlardı, ama cevap verdiklerinde cevap veriyor – asla değişmedi.
Beslemek istiyorsanız, bacaklarınızı açın. Ve bacaklarını açtılar, bazılarına ağızlarını kullanmaları söylendi, vicdansız başın bacakları arasında çökmüş olan bu kadın gibi, ama bu kadın nefes alamadı. Doktorun karısı koğuşa girdi ve yataklardan sessizce geçti, ama aslında o kadar dikkatli olmak zorunda değildi, ayaklarında Sabo olsa bile, kimse onu duyamazdı. Kim olduğunu tanıyacak kimse olmayacaktı, bu gibi durumlarda onbeş ila on altı arasında çok az fark var.
Vicdansız kafa yatağı, her zaman olduğu gibi, gıda kutularının yığıldığı istasyondaydı. Diğer dökülen yataklar çekildi, adam kendini sevdi, komşularına çarpmak ya da takılmak istemedi. Onu öldürmek kolay olurdu.
Doktorun karısı yavaşça yataklar arasındaki dar yolu dolaşırken, öldürmek üzere olduğu kişinin hareketlerini izledi ve tokluğa ulaştığında kafasını geri attığından ve boynunu sanki sanki uzattığından emin oldu. boynunu çoktan geçti. Sessizce yaklaştı, yatağın etrafında döndü ve arkasına gitti. Kör kadın nişanına devam etti.

José Saramago – Körlük (336 Sayfa) adlı e-kitap dosyasını, PDF ve EPUB formatında indirerek okuyabilirsiniz.

 


Jose Saramago Foto ve Görselleri:


Başka sitelerdeki gibi, aslında reklam sayfasına giden sahte linklerle ya da

“PDF indir” yazan ama hiçbir link vermeyen sitelerle uğraşmak istemiyorsanız,

ekitabı / romanı bizden indirin.

İndireceğiniz e kitabın kalitesini yukarıdaki örnek sayfalardan kontrol edebilirsiniz.

(Link ve açıklama sayfanın en altındadır)


İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF Kitabı internet tarayıcınızdan direkt okumak için :PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:

1 thought on “José Saramago – Körlük – Ekitap Epub PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code