John Grisham – Kardeşler Pdf indir Oku

John Grisham Kitapları

Kardeşler

PDF E-kitap / E kitap indir / Oku

John Grisham – Kardeşler e-kitap sayfalarından bazıları

Elini cebine sokup bir kâğıt çıkardı, açtı ve onların önüne koydu.
Bu, onların Al Konyers’a yazdığı son mektubun bir kopyasıydı, giden mektuptu, şantajla para isteyen mektuptu yani, Trumble Federal Cezaevi’nde bulunan Joe Roy Spicer tarafından imzalanmıştı.

Onlar yazılanı ezberlemişti, bu nedenle yeniden okumaları gerekmiyordu. Zavallı küçük Ricky’nin el yazısını tanıdılar ve artık çemberin tamamlandığını idrak ettiler.

Mektup on üç gün içinde Kardeşler’den Bay Lake’e, Bay Lake’ten Argrovv’un kardeşine, Argrovv’un kardeşinden de tekrar Trumble’a gelmiş, çemberi tamamlamıştı.
Spicer sonunda kâğıdı aldı ve kelimelere baktı. “Sanırım her şeyi biliyorsun, değil mi?” diye sordu. “Ne kadarını bildiğimi bilmiyorum.” “Sana ne söylediklerini anlat bize.”
“Üçünüz bir dümen çeviriyorsunuz, dolandırıcılık, şantaj, her neyse. Eşcinsel dergilerine ilan veriyor, mektuplaşarak yaşlıca adamlarla ilişki kuruyor, nasıl yapıyorsanız onların gerçek kimliklerini öğreniyor ve sonra da şantaj yaparak para sızdırıyorsunuz.” Beech, “Oyunun oldukça güzel bir özetini yaptın,” dedi.
“Bay Lake de sizin ilanlardan birine cevap yazma hatasında bulundu. Bunu ne zaman yaptığını ve onun gerçek kimliğini nasıl öğrendiğinizi bilmiyorum. Benim, sizin dümeninizde anlayamadığım bazı noktalar var tabii.”
Yarber, “Bırak böyle kalsın,” dedi. “Benim için hava hoş. Hevesli de değilim zaten.” Spicer, “Bundan ne yarar sağlayacaksın?” diye sordu.
“Erken salıverilme. Burada birkaç hafta daha kalacağım, sonra beni başka bir yere gönderecekler. Yılın sonunda şartlı tahliye olur ve Bay Lake seçilirse affa uğrarım.

Fena bir iş değil. Kardeşim de gelecek Başkan’dan büyük bir destek sağlayabilir.” Beech, “Yani aracılık mı yapıyorsun?”
“Hayır, ben kuryeyim.” “O halde başlayalım mı?” “İlk hareket sizden gelecek.” “Mektubu gördün. Biraz para ve ayrıca da buradan çıkmak istiyoruz.”

Argrovv’un bağlantıları vardı. Bir telefona ve dostlara sahipti; cesurdu ve iş yapma konusunda pek çok şey biliyordu. Belki ona ihtiyaçları olabilirdi ama işi biraz yavaştan almaları gerekiyordu.
Argrovv, sanki başı ağrımaya başlamış gibi kafasını kaşıdı ve kaşlarını çattı. Sonra, “Bana başka bir şey söylemeyin,” dedi. “Bilmek istemiyorum.”
Toplantı odasına döndü, kapıyı arkasından kapadı, masanın kenarına ilişti ve tekrar Karayipler bölgesine telefonlar yağdırmaya başladı. 
Onun iki kez güldüğünü duydular, belki de onun sesini duyduğu için şaşıran eski bir dostuyla şakalaşıyordu. Bir kez de küfür ettiğini işittiler ama kime ve neden küfrettiği konusunda en küçük bir fikirleri yoktu tabii.

Sesi alçalıp yükseliyordu ve mahkeme kararlarım okumaya, eski kitapların tozlarını almaya ve Vegas bahislerini incelemeye çalışmalarına rağmen odadan gelen gürültüyü duymazdan gelemiyorlardı.
Argrovv müthiş bir şov yaptı ve bir saatlik boş gevezelikten sonra dışarıya çıkıp, “Sanırım bu işi yarın bitirebileceğim,” diye konuştu. “Ama içinizden birinin imzasıyla, sizlerin Boomer Realty şirketinin sahibi olduğunuzu gösteren bir yazıya ya da belgeye ihtiyaç var.”
Beech, “Bu belgeyi kimler görecek?” diye sordu. “Sadece Bahamalar’daki banka. Bay Carson’a olanlarla ilgili belgenin bir kopyasını almışlar ama hesap sahipliği konusunda bir onaya ihtiyaçları var.”
Kirli parayla ilişkilerini açığa çıkaracak böyle bir belgenin imzalanması fikri onları müthiş korkutuyordu. Ama bu talep de mantıklıydı kuşkusuz.
Argrovv, “Buralarda faks var mı?” diye sordu. Beech, “Hayır, bizim için yok,” diye cevap verdi. Spicer, “Eminim cezaevi müdüründe vardır,” diye konuştu.
“Sadece ona git ve makineyi kullanıp kıyı bankana bir belge göndereceğini söyleyiver, olsun bitsin!”

John Grisham – Kardeşler (366 Sayfa) adlı e-kitap dosyasını,  PDF formatında indirerek okuyabilirsiniz.


John Grisham Foto ve Görselleri:


Başka sitelerdeki gibi, aslında reklam sayfasına giden sahte linklerle ya da

“PDF indir” yazan ama hiçbir link vermeyen sitelerle uğraşmak istemiyorsanız,

ekitap dosyalarını bizden indirin.

İndireceğiniz e kitabın kalitesini yukarıdaki örnek sayfalardan  kontrol edebilirsiniz.

(Link ve açıklama sayfanın en altındadır)


İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF dosyasını internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:

NOT:

Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.


John Grisham Kitapları – Kardeşler‘i oku

Argrovv, “Yüz doksan bin ve biraz da bozukluk,” deyince üçü birden derin bir nefes aldı. Spicer gülümsedi. Beech başka bir yere baktı. Yarber’ın Argrovv’a bakan gözlerinde ise garip ama mutlu bir ifade vardı ve adam hafifçe kaşlarını çatmıştı.
Onların hesabına göre bankadaki para, 189.000 dolar artı bankanın verdiği önemsiz faizden ibaretti. 
Beech, “Parayı çalmamış,” diye mırıldandı ve ölmüş olan avukatlarının güzel yanlarını andılar, Trevor birden, sandıkları kadar şeytan biri değil de iyi bir adam oluvermişti.
Spicer kendi kendine konuşur gibi, “Acaba neden almadı?” diye mırıldandı. Argrow, “Evet, paranız hâlâ orada,” dedi. “Bu da bir sürü hukuk çalışmasına yeter.”
Gerçekten de öyle görünüyordu durum, ve onlar hızlı söylenmiş bir yalandan hiç kuşkulanmadıkları için seslerini çıkarmadılar.
Argrovv, “Özür dilerim ama,” diye konuştu. “Bana sorarsanız, o parayı oradan başka bir yere gönderin derim. Bu banka pek sır saklamaz.”
Beech, “Nereye gönderebiliriz?” diye sordu. “Para benim olsaydı hemen Panama’ya transfer ederdim.”
Bu yeni bir meseleydi, Trevor’ı ve onun muhtemel hırsızlığını düşünmekten, bu konuda hiç fikir alışverişinde bulunmamışlardı.
Fakat o anda, sanki b u n u daha önce birkaç kez tartışmışlar gibi düşündüler.
Beech, “Neden transferi düşünüyorsun?” diye sordu. “Orada güvende değil mi para yani?”
Argrovv hiç düşünmeden, “Sanırım,” diye cevap verdi. O ne yaptığını biliyordu ama onlar bilmiyordu. “Gizliliğin nasıl gevşediğini görebiliyorsunuz. Bugünlerde Bahama bankalarını ve özellikle de bu bankayı kullanmazdım yerinizde olsaydım.”
Spicer, her zaman avukatı suçlamaya hazır bir ifadeyle, “Trevor’ın bu konuyu başkasına söyleyip söylemediğini de bilmiyoruz zaten,” dedi.
Argrovv, “Paranın korunmasını istiyorsanız onu transfer edin,” diye devam etti. “Bu iş sadece bir gün alır ve endişelenmeniz de gerekmez.

Beech, “Bunu sana söyleyemeyiz,” diye cevap verdi. Yarber da, “Bir anlaşma yaptık,” diye konuştu. “Kabul eder ya da etmezsin, senin bileceğin iş.”
Argrow kendi kendine, güzel tavırlar bunlar dostum, diye söylendi. Sonra, “Bu işin içinde FBI var mı?” diye sordu.
Beech, “FBI sadece avukatın ortadan kaybolmasından sonra işe karıştı,” diye cevap verdi. “Federaller kıyı bankası hesabı konusunda hiçbir şey bilmiyor.”
“Şimdi şunu açık konuşalım. Ortada öldürülmüş bir avukat var, FBI işin içinde ve kirli paranın saklandığı bir kıyı bankası hesabı söz konusu, öyle mi? Yahu çocuklar sizin amacınız ne?”
Beech, “Bunu bilmek istemezsin,” dedi. “Sanırım haklısın.” Yarber, “Bu işe karışman için seni kimse zorlamıyor,” dedi. 

Bu durumda bir karar verilmesi gerekiyordu. Argrow için tehlike flamaları havaya kalkmış, mayın tarlası işaretlenmişti, ilerleyecekse, üç yeni arkadaşının tehlikeli kişiler olabileceği konusunda elinde yeterince uyarı vardı. Kuşkusuz, Argrovv için bunun hiç bir anlamı yoktu. Ama Beech, Spicer ve Yarber açısından bakıldığında, ne kadar küçük olursa olsun, kendi küçük ortaklıklarında bir açılım söz konusuydu ve bu, aralarına yeni bir düzenbaz aldıkları anlamına geliyordu. Ona kendi dümenlerinden, özellikle de Aaron Lake’ten asla söz edemezler, paralarından da başka pay veremezlerdi, ama para transferi konusunda cesur davranıp da bir şeyler başarabilirse d u r u m değişebilirdi kuşkusuz. Ama zaten şu anda, bilmesi gerekenden fazlasını biliyordu. Başka şansları da yoktu.
Kararlarında umutsuzluğun büyük rolü vardı tabii. Trevor’la dışarıya kolayca açılabiliyor ve bunu normal karşılıyorlardı. Şimdi o olmadığına göre, dünyaları oldukça küçülüp büzülmüş demekti.
Henüz kabul edemiyorlardı ama onu kovmak bir hata olmuştu. Sonradan önemini anlayabilecek d u r u m d a olsalardı, Trevor’ı uyarabilir, ona Lake ve mektuplarla oynanan oyunla ilgili her şeyi söyleyebilirlerdi. Trevor mükemmel olmaktan uzaktı tabii ama, onların da, bulabildikleri tüm desteğe ihtiyaçları vardı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code