Isaac Asimov Sonsuzluğun Sonu Pdf Epub Ekitap Indir

Isaac Asimov – Sonsuzluğun Sonu – Ekitap Epub PDF indir

Isaac Asimov – Kitabı

Sonsuzluğun Sonu

Ücresiz EPUB – PDF – E kitap / E kitap indir / Oku

 

KİTABIN BAZI SAYFALARI

Geçmişe bakıldığında, çok uzun zaman önce değildi. Son haftalarda yüzlerce şey olmuştu ve Harlan’ın olduğundan daha uzun olduğu görülüyordu. En şiirsel, elbette, Noys ile harcama fırsatına sahip olduğu andı. Ve diğer tüm olayları kapsadı.
İlk olarak, 482 kişisel eşyalarının, sevilen dergilerinin, kitaplarının, kıyafetlerinin ve filmlerinin koleksiyonunu izledi, bunların çoğu tarih öncesi çağlardan geldi ve 575 civarında oturduğu tren istasyonuna taşındı.
Finge son eşyalarını nakliye aracına yüklerken yanına geldi. “Bizi terk edeceğinizi görüyorum,” dedi sözlerini dikkatle seçerek.
Gülümsedi, ama dudaklarına basıldığı için dişleri sadece tek bir çizgide görülebiliyordu. Ellerini sırtına koydu ve şişman bacaklarının üzerine eğildi.
Harlan menajerine bile bakmadı. Evet efendim, Tanrım, monoton bir sesle mırıldandı.
“Kıdemli Bilgisayar Twissell’i 482’deki gözlemlerinin çok tatmin edici sonuçları hakkında bilgilendireceğim.”
Harlan basit bir teşekkür için ağzını açmak bile istemedi. Gürültü yapmamayı tercih ettim.
Aniden Finge sesini indirdi ve devam etti: “Şimdilik bana karşı davranışını rapor etmeyeceğim.” Nazikçe gülümsemesine rağmen, acımasız bir memnuniyet duygusu olduğu anlaşıldı.
Yaptığı ilk şey Twissell’e gitmekti. Şeytani bir başın oturduğu küçük bedeni kaçırdığını fark etti. Hatta iki parmağı arasında füme şapkasını çıkardığı yolu bile kaçırdı.
Twissell garip davranıyordu. Aniden saatine baktı. “Doğru gol oğlum, doğru gol. Harika. Harika.”
Harlan kalbinin daha hızlı attığını hissetti. Twissell ile son karşılaşması mantıklı değildi. Şimdi yaşlı adamın ne demek istediğini anladığını düşünüyordu. Twissell muhtemelen yorgundu, ya da sorunun en önemli noktasına dokunan şeyleri kaçırmazdı. Ya da bilgisayar, kullandığı tuhaf sözcüklerin hiçbir anlam ifade etmeyeceğini düşündü.
Harlan, Twissell’in sözlerini takip etmediğini hissettiriyor: “Çırak nasıl?” diye sordu.
Güzel, güzel, dedi Tw Twissell. Açıkçası, bu soru ile ilgilenmemişti. Aklı başka şeylere odaklanmıştı. Acı olan sigarasının hızlı bir nefesini aldı, kafasını işaretiyle veda etti ve hızla ayrıldı.
Daha yaşlı görünüyordu. Uzanıp dedi ki, “Geri döndüğüne sevindim Harlan.”
Belki bunu bir öğrenci olarak düşünürdüm, ama şimdi çıraktan daha fazlası anlamına geliyordu. Adam şimdi Ebedi’nin elinde büyük bir araç gibi görünüyordu. Tabii ki Harlan’dan çok farklı görünüyordu.
Harlan bu duyguyu yaratmamaya çalıştı. Harlan’ın odasındaydılar, teknisyen 482’nin ustaca çirkinliğini ve onları çevreleyen zengin porselen yüzeylerin güzelliğini ortadan kaldırdığı için mutluydular. Noys ile yaşamaya çalışırken 482 barok vahşisini Finge ile paylaşmak zorunda kaldı. Garip bir şekilde, Noys ile paylaşabileceği şey, pembe satenlerin gizli yüzyıllarının başlangıcı ve yalnızlığıydı.
Bu tehlikeli şeyleri saklamak istedim ve çabucak söyledim: “Cooper, ayrıldığımda sana nasıl baktılar?”
Cooper güldü ve uzun bıyığıyla oynadı. “Daha fazla matematik.
Her zaman matematiktir “dedi.
Orum, şimdi tutabilirim. Bunu sevdiğimi bilmen kolay
Ancak Cooper raf raflarına döndü ve şöyle dedi: “İlkeller hakkında biraz konuşalım. Sorularım var.” söyledi.
Yüzü boştu. Ancak bu boş kısım çıkarılsaydı, Harlan’ın gülen yüzü alttan çıkardı. Sezgisine dayanan tahminleri doğru çıktı. Her şey arka arkaya aydınlandı.
Önce kendiniz için. Her gün Twissell’in masasındaki raporları gözden geçirdim. Bunlar, programda yer alan veya öneri olarak sunulan gerçeklik değişikliklerinin raporlarıydı. Tüm Zamanlar Meclisi üyesi olarak, her bir raporun bir kopyası Twissell’e gönderildi ve Harlan özellikle hiçbirini kaçırmak istemedi. İlk olarak sonraki 482 için bir yedek rapor aradı. Ayrıca, bir sakatlığa neden olabilecek başka değişiklikler olup olmadığını bulmaya çalıştı.
Tabii ki, okumak onun için doğru değildi, ama bu günlerde nadiren Twissell’in ofisine gitti ve uzmanın odasında ne yaptığını sormak gibi bir görevi yoktu.
Alternatif değişikliklerin değeri konusunda büyük tartışmalara yol açan 575 edebi eser vardı. Bu şaheser örtülmeli ya da değiştirilmemeli mi?

Isaac Asimov -Sonsuzluğun Sonu (191 Sayfa) adlı e-kitap dosyasını, PDF ve EPUB formatında indirerek okuyabilirsiniz.

 


Isaac Asimov Foto ve Görselleri:


Başka sitelerdeki gibi, aslında reklam sayfasına giden sahte linklerle ya da

“PDF indir” yazan ama hiçbir link vermeyen sitelerle uğraşmak istemiyorsanız,

ekitabı / romanı bizden indirin.

İndireceğiniz e kitabın kalitesini yukarıdaki örnek sayfalardan kontrol edebilirsiniz.

(Link ve açıklama sayfanın en altındadır)


İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF Kitabı internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri: 1 thought on “Isaac Asimov – Sonsuzluğun Sonu – Ekitap Epub PDF indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code