Harper Lee – Bülbülü Öldürmek – PDF EPUB e-kitap indir

Harper Lee – Bülbülü Öldürmek

PDF ekitap / EPUB e-kitap indir

Bin Dokuz Yüz Altmış yılında yayımlandığından bu yana tüm  edebiyatseverlerin kalbinde taht kuran, Pulitzer ödülllü “Bülbülü Öldürmek”  Amerika’nın güney kesiminde yaşanan ırkçılığı ve eşitsizliği bir küçük yaşta kahramanın, Scout Finch’in açısından anlatıyor.
Harper Lee, kullanmakta olduğu sade ancak çarpıcı dil aracılığıyla hak , özgürlük, eşitlik ve ayrımcılık şeklindeki  hala aktüel temaları, Scout’un gelişme  hikayesiyle beraber  dokuyarak, iyilik ve fenayı, hem bireysel, hem de sosyal  seviyede inceliyor.
Bir Afroamerikanın, iftira atılması üzerine büyüyen hadiseler; peşin hükümler, riyakarlık, sınıf ve soy çatışmalarıyla beslenen ufak  Amerikan mahallesinin hudutlarını aşıp, adem evlatları arası ilişkide hakkın ve dürüstlüğün önemini anlatan dünya çapında bir öyküye dönüşüyor.
Karizmatik gerçekliğiyle ürperten, “insani” noktasının altını çizerek belirterek, sıkıca sarmalayan, modern dünya edebiyatının en önde gelen örneklerinden bir tanesi olan  bu, türünde başyapıt olarak görülen edebi eser , Ülker İnce çevirisiyle yeniden  Türkçe yayınlanıyor.
“İstediğin kadar saksağanı öldür, öldürebilirsen ne var ki unutma, bülbülü yok etmek günahtır.”

Bülbülü Öldürmek ‘ten bir bölüm:

Başka hiçbir şey düşünmedim. Gerçek şu ki ona söyleyecek bir şeyim yok. Geçmişteki sıkıcı konuşmalarımızı hatırlamadım. Benden nasıl, Jean Louise? Teşekkür ederim, efendim. Sen de mi? Ben iyiyim, sen ne yaptın Hiçbir şey, efendim. Hiçbir şey yapmıyor musun? Sanırım senin arkadaşların burada Evet. Birlikte ne yapıyorsun? Hiçbir şey. Halam beni son derece sıkıcı buluyordu. Bir noktada Atticus’a benimle konuşurken sağır olduğunu söyledi. Bu durumda bir iş vardı, ama sana ne olduğunu söylemek istemedim. Bugün bir cemaat vardı ve oda arkadaşım o gün çok kızacaktı. Sanırım bu Pazar günü gardırop oldu. Gres ancak inşa edilmiş bir kadındı ve göğüslerini vurgulayan, sırtında haşhaş toplayan ve karnını inceleyen korseler giyiyordu. Cesedi bir kum saati olarak gördün mü? Bak bak ne ki çok etkileyiciydi. Öğle yemeğinden sonra ebeveynler geldi ve karanlık kalktı. Hava garaja giren otomobilin sesi ile birdenbire değişti. Atticus Montgomery’den döndü! Jem kendisini bile unuttu ve ona koştu. Çantasını ve bavulunu aldı ve kollarına atıldı. Öpücüğümü aldığım zaman, “Bana bir kitap getirdin mi, Halam geldi, anlıyor musun?” diye sordum. Atticus her iki soruyu da olumlu yanıtladı. “Ya bizimle oturursan?” Yalan söyledi, ama çok iyi gittiğimi söyledim. Bu durumlarda ve benzer durumlarda yalan söylemek zorundaydık.

 

Harper Lee – Bülbülü Öldürmek  adlı ekitap dosyasını, Epub ve PDF formatında ücretsiz indirebilirsiniz.

İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF dosyasını internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:

 

NOT:

Turbobit, Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code