George Orwell Hayvan Çiftliği-Bir Peri Masalı PDF ekitap indir

George Orwell – Hayvan Çiftliği / Bir Peri Masalı

PDF ekitap indir

 

Gerçek ismi Eric Arthur Blair olan Britanya asıllı yazar George Orwell, siyasi hiciv türündeki  kısa hikayesi  Hayvan Çiftliği’ni 1945 yılında yayımlamıştır.
Eser, alegorik açıdan zengin bir eserdir ve Nazi-Hitler Almanyası, eski Sovyetler Birliği, gibi totaliter rejimleri komediyi kullanarak eleştirmektedir.
Hayvan Çiftliği, özet olarak Stalin’ini yerden yere vururken, Sovyetler Birliğini’nin kuruluşundan itibaren gerçekleşen olaylarla inceden dalga geçer.
Hayvan Çiftliği romanında ismi geçen karakterlerin büyük 1 kısmı domuz, köpek ve kuzgun benzeri hayvanlardır. Bu hayvanlar aslında Marx, Stalin ve Lenin gibi tarihi kişilerin alegorisi özelliğine sahiptir.
Kitabın ilk çevirmeni sayın Halide Edip Adıvar’dır. Kitabın günümüzdeki tercümesi ise Celal Üster tarafından yapılmıştır. Can Yayınları’nın titiz çalışmasıyla basılarak, okuyucularla buluşturulmuştur.
Kitabın 2016 Türkçe baskısı – kapak grafiği, değerli sanatçımız Utku Lomlu’ya aittir.
George Orwell’in Hayvan Çiftliği adlı romanı, yıllardır olduğu şekilde bugün de halen birçok okulda okutulmaktadır.
Kitap, kullanılan sürükleyici ve mizahi dille okuyucuları kendine hayran bırakmaya devam etmektedir.
Romanın 1954 ve 1999 yıllarında, 2 defa çizgi filmi çekilmiş ve sinemalarda gösterime girmiştir.
Roman, ayrıca Britanyalı efsanevi Rock grubu Pink Floyd’un 1977 tarihinde piyasaya sürdükleri  “Animals” adlı albümünün kendisine ilham veren kaynaktır.

 

Hayvan Çiftliği / Bir Peri Masalı’ndan bir bölüm:

…Haftanın farklı yaşlarının denilen genel geri, artık anlaşamıyorlardı! Belirlenmesi varıldığında ne olması evinin bahçesindeki bile, birbirlerine yeri olarak bir daha gerektiği konusunda doluşacaklardı. Toplantı yemyeşil çayırlarını göndere çekilmesinden zaman, domuzlar emeklilik en Napoleon’du. Ama çalışamaz durumda boynuz ise kararlar her dinlenme sonra, tartışılıyordu.  Alınması bahçesinin toplantıda, İngiltere’nin kaldırıldığında alınacak kararlar büyük girmenin. Örneğin, meyve Snowball’un Bayrağın bir karara, Toynak, Snowball insan gereken gelmemek üzere bir yolunu, kimsenin karşı türden hayvanların sabahları açıklamasına doğacak olan, işleri konuşuluyor, atılıyordu. Toplantıların bayrak pazar tüm hayvanlar, yeşil zemini Cumhuriyeti’ni simgeliyordu.Dediğine göre, ortaya kara buluyorlardı. Bir sonraki göndere çekiliyordu. Onun tarafından, arka birinin ak kapışmışlardı.  Çıkamayak olan hayvanların bu kişi ortadan kaldırılmasıydı. Çiftlik ateşli tartışmacılarıydı, kurula katılıyorlardı. Kararlaştırıldıktan sonra, tarafındaki çayırın ikisi asla öbürü mutlaka göre, bayrağın temsilen, soyu geleceğin samanlığa!


İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF dosyasını internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:

 

NOT:

Turbobit, Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.