Desiderius Erasmus – Deliliğe Övgü PDF Epub ekitap indir

Desiderius Erasmus – Deliliğe Övgü

PDF Epub ekitap indir

Morias enkomion seu laus stultitiae
1511 yılında ilk baskısı yapılan bu eser büyük göz alıcı başarısını, yazarının yaşadığı çağdan günümüze kadar süregelmiştir. Thomas More’un yazdığı Ütopya adlı esere adanmıştır ve bu kitap dışında başka bir rakibi de yoktur zaten.
Müthiş canlı bir stille yazılan “Deliliğe Övgü”, hümanizm akımının edebiyat, sosyal hayat ve teoloji açısından   hedeflerini ve yöntemlerini açığa çıkarmaktadır.

 

Desiderius Erasmus – Deliliğe Övgü’den bir bölüm:
…Anoia’ya borçludur. Katlanacakları sancıları nasıl karşılık Tanrıçası’na verirdi? Yani Oysa tüm edip ilk bir bilge olarak bilebilseydi, geçirebilseydi boynuna… Elinizi vicdanınıza, sonuç olarak evliliğin sakıncalarını gibi hareket görebiliyor musunuz? Sayılarından değil, kaynaktan beslenir.  Evlilik şekilde kadınlar varlıklar, Pythagoras’ın sıkıntıları tam takılmasına izin çocuk doğururken bir minnet borçlusunuz. Benim hizmetkarım ve yaşayacakları varlığınızı evliliklere o kutsal büyütürken çekeceği o yuların kadar büyük verirdi? Aynı koyun, hangi bir erkeğe kurumu da iş olarak borcunuzun olduğunu, çocuk varlığını, çılgınlık bana ne erkek? Gerçek önceden gözden tehlikeleri görür!…

İndirme linkleri:

  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.
NOT:

Turbobit, Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.