Ayşe Kulin – Umut-Hayat Akan Bir Sudur – PDF Epub ekitap indir

Ayşe Kulin – Umut-Hayat Akan Bir Sudur

PDF – Epub – ekitap indir

Osmanlı devletinin favorisi olan Bosna vilayeti, yüreklere acı veren, sadece basit bir imza ile kaybedilerken, Kulin familyası Bosna’dan İstanbul’a taşınıyor, çöken krallığın son ekonomi bakanı Ahmet Reşat ceza olarak başka yere gönderilmeye gidiyordu.
Sabahat ve Aram’ın aşırı sevgisi ise göç ettirme hadiselerinin neden olduğu acıya kaybetmeyecekti.
Yeni bir milletin egemenliğinin esas olduğu yönetim biçimi, yeni bir vilayet ve yeni bir yuva sağlanmışken, Sitare, Muhittin ve cümle alem için yaşam her zaman akan bir suydu…
Silahlı mücadeleler, felaketler, ceza olarak başka yere gönderilmeleri takiben ümit geliyor.
Ayşe Kulin, Umut – Hayat Akan Bir Sudur kitabında, Veda adlı romanıyla başladığı Osmanlı familyalarının hayatına, bu defa da Cumhuriyetin yeni inşa edilmekte olduğu sıkıntılı yıllara şahitlik ediyor.
Hızla geçmekte olan günlük yaşam kökünden değişmekte, bu değişim sevdalara, arkadaşlıklara, aile irtibatlarıne, her şeye etki etmektedir.
Ayşe Kulin, bir defa daha okuyucularına, heyecanla takip edecekleri, okuyup bitirdikten sonra hatıralarına katacakları bir armağan sergiliyor.

 

 

Umut-Hayat Akan Bir Sudur’dan bir bölüm:

Sabahat, Sitares kolunu tutup yatağın kenarında durdu. Oturdu ve yalnız oturdu. “Garsonum” dedi. “Annen bu kadın şefkatine sahip, anlamak zorundasın ve büyümek için mikrodalgalar çok yaygındı, amcam Kemal bile babamız Halim’di.Yaşlılar mikroplarla enfekte olmaktan çok korkuyorlardı. Bu yüzden annem çok korkmuştu. “Suat yerini teyzeyle birlikte almadı neden?” Bugün ne yaptığını size söylemeyeceğim, çünkü o öldü, ama davranışınızı öğrenirken, bir daha asla yapmayacağına söz açarak üzüntü duyarak ölebilir.”Çok gergin ama teyze hala felaket!” “Bana söz ver, Sitare, suç için Bülent’e geri dönme, ha?” “Söz veriyorum,” dedi Sitare.

Ayşe Kulin – Umut-Hayat Akan Bir Sudur adlı ekitap dosyasını, Epub ve PDF formatında ücretsiz indirebilirsiniz.

İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF dosyasını internet tarayıcınızdan direkt okumak için :PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:
NOT:

Turbobit, Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code