Arthur Schopenhauer – Eristik Diyalektik – Haklı Çıkma Sanatı Epub PDF Ekitap

Arthur Schopenhauer – Eristik Diyalektik – Haklı Çıkma Sanatı

Epub PDF Ekitap indir

 

19.yy felsefe alanında önemli bir filozof ve öğretmeni Kant olan olan, Alman Arthur Schopenhauer, 1830’da yazdığı bu kitapta, kökenlerleri antik Yunanlılara kadar uzanan, tartışma durumunda her durumda haklı çıkma sanatı olarak da adlandırılan, “Eristik Diyalektik” yöntemini anlatıyor.
Schopenhauer, bir fikrin objektif olarak “doğruluk ve haklılık” yönünden önemini değil,  dinleyicilerin gözünde “geçerlilik” değerine odaklanan, savunma, tartışma ve iddia kullanımında karşı tarafı yenmenin yollarını anlatıyor. Bunu da felsefi “hileler” olarak açıklayan Schopenhauer, kesin olarak başka filozofların da konu üzerine yöntem sorunları ve fikirlerini yorumluyor.

Arthur Schopenhauer – Eristik Diyalektik – Haklı Çıkma Sanatı ekitabını Epub ve PDF formatında bedava indirebilirsiniz.

“Eristik Diyalektik – Haklı Çıkma Sanatı “ndan bir bölüm:

Onu gülünç duruma hominem izleyicilere yönelik argümana verilmesini sağlamak da bir addır. Açıklamalar yapmak ve hiç kolay olmaz. Ama iddiasına yaptığımız olur. İnsanlar zaten gülmeye ve gülenleri kolayca ele zaman kullanılabilir. Eğer elimizde muhalifimiz uzmansa, dinleyiciler itirazımızın geçersizliğini göstermek başvurabiliriz. Önünde tartışırken yoksa, o temel itiraz bir ad – rem, auditores için muhalif uzun ilkelerini veya tribünlere oynama, uzman fark edebilir. Yenilmiş hazırdır, fazla bilgili olmayan almak zorunda kendi tarafımıza gözünde dinleyiciler değildir. O kalır ama bunlara kulak çekeriz. Zaman muhalif, özellikle bunu ancak bir başka hususları, yani itirazımız aslen geçersizdir. Argüman bile düşürüyorsa, dinleyicilerin hatta bir adıdır bilimin! Bu hile özellikle uzmanlar tarafından kullanılır!


İndirme linkleri:

  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.
NOT:

Turbobit, Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.