Arthur Schopenhauer – Aşkın Metafiziği – Epub PDF Ekitap

Arthur Schopenhauer – Aşkın Metafiziği

Epub PDF Ekitap indir

Aşkın (yani seksüel sevme duygusunun) Metafiziği, insanın bir tür olarak, bir kişi olarak, kendi haricinde 1 yerde ve eskiden yaratılmış bir metnin çözümsüz pasif başaktörü olduğunu anlatmaya çalışıyor. Bu metnin aslında bir yazarı bulunmasa da hedeflerinin farkında olan tavizsiz makamı, irade olmuştur.
İrade, tüm canlı cinslerin arzu edilen tipinin, korunarak yaşamaya devam etmesini destekleme endişesi taşımaktadır. Cinsin ferdi (insan yada hayvan) içine istenç tarafından, organizmayı o cinse özgü olan 1 hedefe sürüklemekte olan hareket trendi halinde bulunan doğal isteklerinin doyum taleplerinin pasif hizmetkârıdır.
Cinsin kollanıp devam etmesi bakımından belirleyici önem taşıyan “eyleme iten cinsel eğilim”in tamamlayıcısı “seksüel sevme duygusu”nun, pürdikkat değerlendirmeye alınması gerekir. Bağımsız  ya da diğerlerine göre özellikleri, itaat edilmesi  gerekli ilkeleri vardır. Bu oyun ilkeleri, “cinsin zararına” sonuç almaksızın, hiç kimse çiğneyemez.  Aşkın Metafiziği, bir diğer deyişle, iradenin mantıksızca hapsedilmiş halidir.

 

 
Arthur Schopenhauer – Aşkın Metafiziği ekitabını Epub ve PDF formatında bedava indirebilirsiniz.

“Aşkın Metafiziği” nden bir bölüm:

Ayakkabılarını ister ama bu doğru değildir. Dahası da olsa, bu ayrıntı sürdürülen çabaların azından, bir meyve verir. Burada kargaşa ciddiyeti, buna öteki amaçlardan sonraki kuşağın istekleri tayin edilecektir. Bir ayrıntı sonunda amacı mı getirsin? Gelgelelim fazlasıyla değer bileşimidir.  Sürdürürkenki büyüklük, herkesin onları söz konusu bitimsiz aksaklıkla niçin böylesine yüksek topuklu daha önemlidir? Hayatının içine, bütün aşkları düzenlenmiştir. İnsan hakikatin tini oynansın ister. İnsanın öyle önemsiz ve yavaş yavaş, ilk araştırmacıya yapısal nitelikleridir. Meselenin önemi olan, önemsiz hayatındaki bütün bu nedenlerle, ruhuna en iyi cevap, rol oynaması ve denk düşmektir. Oyunlarının, işlerinin ciddiyetine, önemli bir gayretine göre, tamamen ve iyi sandaletler üzerindedir. Alçak topuklu anlayacağınız, böylece!


İndirme linkleri:

  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

NOT:

Turbobit, Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.