Amy Harmon Bir Başka Mavi Kitap Kapağı

Amy Harmon – Bir Başka Mavi – Ekitap – PDF İndir

Amy Harmon Kitapları

Bir Başka Mavi (Roman Kitabı)

Ücresiz – PDF – E kitap / E kitap indir / Oku

BİR BAŞKA MAVİ KİTABININ BAZI SAYFALARI

Tiffa ve Jack, hastaneye ertesi gün saat beş civarı geldiler. Ben uyurken Wilson bir ara sandalyesine geri dönmüş ve onların geldiğini bildiren bir telefon almıştı. Hemşirem durumu kontrol etmeye ve tansiyonumu ölçmeye geldiğinde Wilson da onları karşılamak için dışarı çıktı. Hastaneden çıkmaya can atıyordum. Kapının hafifçe çalındığını duyduğumda giyinmiş taburcu edilmeyi bekliyordum. Tiffa, ağır oda kapısından kafasını uzatıp bana seslendi. “Girebilir miyiz, Blue?” Evet, diye cevap verdim ve Tiffa’yla Jack el ele odaya girdiler. Tiffa saçlarını tepede dalgalı bir topuz hainde toplamıştı. Ama nasıl beceriyorsa hâlâ şık ve düzgün görünüyordu.

Jack perişan bir haldeydi. Gecenin çoğunu hava alanında geçirmişler ve bütün sabah uçuşların tekrar başlamasını beklemişlerdi. Buna rağmen ikisinin yüzünde de kocaman bir gülümseme vardı ve Tiffa zangır zangır titriyordu. Hiçbir şey söylemeden beni kollarına aldı ve anında gözyaşlarına boğuldu. Jack ikimize de sarıldı ve o da burnunu çekmeye başlamıştı. Duygularımın kabardığını ve bastırmak imkânsız hale gelene kadar boğazıma dek yükseldiğmi hissettim.

Hareket edersem kendimi kontrol edemeyeceğimi düşünerek elimden geldiğince hareketsiz duruyordum. Bakışlarımı Tiffa ve Jack’in arkasına dikerek zihnimden tersten alfabeyi geçirmeye başladım. “Z, Y, X, W, V, U, T…”Wilson kapının yanında duruyordu. Gözlerimiz buluştu ve anında başka yöne baktım. “J, H, I, G, F, E…” diye sessizce sayıyordum. Dikkat dağıtma çabam ne yazık ki Tiffa’nın içten teşekkürünü duymamı engellemedi. Tiffa hıçkırarak, “Çok güzel, Blue. Gerçekten çok güzel. Onda seni görebiliyorum… ve bu beni çok mutlu ediyor,” diye fısıldadı. Geri çekilmek zorundaydım. Kendi iyiliğim için geri çekilmek zorundaydım. Beni serbest bıraktılar ama Tiffa ellerimi avuçlarına aldı.

Gözyaşlarının sel gibi akıyor olmasını hiç umursamıyor görünüyordu. En ufak bir utanç ve rahatsızlık duymadan ağlayabilmesine hayret ettim. “Ona Melody adını vereceğiz. Jack’in annesinin adı. Benim de her zaman çok sevdiğim bir isim.” Tiffa’nın bakışları hafifçe başmı okşayarak ona destek veren Jack’e kaydı. “İkinci adının da Blue olmasını istiyoruz. Elbette senin için de uygunsa.” Melody Blue. Güzel bir isimdi. Hafifçe başımı salladım ama konuşmaya cesaret edemedim. Ardından bir kez daha başımı salladım. Bu kez biraz daha belirgindi. Ve başarabildiğim kadar gülümsedim. Tiffa beni tekrar kollarının arasına aldı ve sımsıkı sarılarak kulağıma bir vaat fısıldadı. “Bana senden asla isteyemeyeceğim bir şey verdin ve sana söz veriyorum olabileceğim en iyi anne olacağım. Mükemmel olamayabilirim. Ama onu tüm kalbimle seveceğim.

Bu konuda mükemmel olacağımdan emin olabilirsin. Yeteri kadar büyüdüğünde ona her şeyi anlatacağım. Ne kadar cesur olduğundan ve onu ne kadar sevdiğinden söz edeceğim.” Boğazımdan yükselen iniltiye hâkim olamadım ve çaresizlik içinde titremeye başladım. İçimde gitgide yükselerek kendiliğinden ağzımdan dökülen, gözlerimden sel gibi akan ve beni sözcüksüz bırakan hüznü daha fazla saklayamadım. Jack’ın kolları tekrar bize dolandı ve birbirimize destek olarak uzun süre öylece durduk. Minnet ve hüzün tanışıp kaynaştılar ve aralarında sessiz bağlar kurdular.

Kendimi ilk kez dua ederken buldum. Jimmy’nin inandığı Ulu Manitu’ya edilen bir duaydı bu. Bana asla anne demeyecek bir çocuk ve anne diyeceği kadın için edilen bir duaydı. Yüreğimdeki sızıyı yok etmesi için dua ettim Ona. Ve eğer bunu yapabilirse sevgimi de yüreğimden söküp atar mıydı? Çünkü sızı ve sevgi o kadar iç içe geçmişlerdi ki biri olmadan diğeri olmaz gibi geliyordu. Onu sevmesem belki canım bu kadar yanmazdı. Wilson’ın kollarının bana dolandığını hissettim ve Tiffa ve Jack nihayet beni serbest bırakıp geri çekildiklerinde tüm ağırlığımla ona yaslandım. Hastaneden taburcu edildiğimde Wilson beni eve götürdü, yatağıma yatırdı ve bir kez daha gece boyunca yanımda kaldı. Ne şikâyet etti ne de boş laflar ya da klişe sözler etti. Sadece ona en ihtiyacım olduğu anda yanımda oldu.

Belki de ona yapmam gerekenden daha çok yaslandım. Bunu düşünmeme ya da sorgulamama fırsat vermedi. Benimle ilgilenilmesine izin verdim ve yüreğimin sesini dinlemeyi kendime yasakladım. Ondan sonraki günler Wilson beni gitgide daha uzun süre yalnız bıraktı; Melody’nin doğumundan önceki günler ve haftalara benzer halimize geri döndük. Kafeteryadaki işime elimden geldiğince çabuk döndüm ve ağaç oymaya tekrar başladım. Başka türlü olsaydı hayatıma devam etmek çok daha zor olurdu. Melody’nin doğumundan hemen sonra göğüslerimi hemşirelerin gösterdiği gibi sardım. Yine de acıyor ve süt akıtıyorlardı. Geceleri sırılsıklam, çarşaflarım ıslak ve geceliğim üzerime yapışmış bir halde uyanıyordum.

Kendimi temizlemek acı vericiydi. Vücudum bana yabancıydı ve aynaya bakmaya; aslında süt vermesi gereken kocaman memelerimi, her geçen gün düzleşen karnını ve artık bana ait olmayan bir şeyi kucaklama özlemi çeken kollarımı görmeye tahammül edemiyordum. Nadiren her şeyi unutuyor ve sırf kalan şişliğin bir bebek değil, boş bir rahim olduğunu hatırlamak için eğilip göbeğimi okşuyordum. Neyse ki genç ve hareketliydim. Vücudum çabucak toparlandı. Kısa süre sonra onun bir zamanlar benim bir parçam olduğunu hatırlatan tek şey tenimde bir leke gibi görünen hafif çatlaklardı. Bu çatlaklar gözüme çok güzel görünüyordu. Çok değerliydiler. Üzerinde çalıştığım bir ardıç parçasındaki hataları zımparalamak istememe sebebimin bu olduğunu fark ettim. Bir süredir şekil veriyordum.

Ağaçtaki izler tenimdekiler gibiydi. Onları yok etmek sanki unutma arzumun belirtisi olacakmış gibi, hissederek parmaklarımı ikide bir onların üzerinde dolaştırıyordum. Sonunda daha da genişlettim, böylece çizgilerle çukurlar derin vadilere dönüştü ve belli belirsiz oyuklar ve incecik uzanan dallar, bomboş eller yumruk yapmış gibi kıvrıldı. Bir akşam bu heykel üzerinde çalışırken Wilson beni görmeye bodruma indi. Ters çevrilmiş bir kovaya oturdu ve hiç yorumda bulunmadan beni izledi. Uzun bir sessizlikten sonra, “Buna ne ad vereceksin?” diye sordu. Omuz silktim. Henüz o aşamaya gelmemiştim. Geldiğinden beri ilk kez başımı kaldırıp ona baktım. “Sence ne ad vermeliyim?” Bu soru üzerine bana baktı. Yağmur grisi gözlerindeki hüzün anında başımı çevirmeme neden oldu. Bakışlarındaki sevecenlik beni ürkütmüştü. “Kayıp,” diye fısıldadı Onu duymamış gibi davrandım. Bir saat daha oturdu ve çalışmamı izledi. Gittiğini duymadım bile. Yaşam, acı veren bir hızla normale döndü. Ne kadar normal olabilirse o kadar normale. Çalışıyordum, ağaç oyuyordum, yemek yiyordum ve uyuyordum. Tiffa sık sık nasıl olduğumu öğrenmek için beni arıyor ve sadece ben sorarsam bebek hakkında bilgi veriyordu.

Çok dikkatli ve hassas davranıyordu ama konuşmalarında bastırılmış bir acıma duygusu vardı. Gitgide daha fazlasını duymaya dayanabiliyordum ama Melody’nin ağlamasını ilk duyduğumda telefonu hemen kapatmış; kalbimin kırılmış olduğundan, ne kadar zaman geçerse geçsin ve ne kadar gözyaşı dökersem dökeyim bu acının asla dinmeyeceğinden emin bir halde gecenin geri kalanını odamda geçirdim. Ama zamanın ve gözyaşlarının düşündüğümden daha etkili bir ilaç olduğu kanıtlandı. Bütün hayatımı acıyı inkâr ederek, ne pahasma olursa olsun engellenmesi gereken bir şeymiş gibi kendimden uzak tutarak geçirmiştim. Jimmy son derece kendine hâkim biriydi ve ben de onun sabrını almıştım. Sebep belki hormonlardı, belki biyolojik tepkiydi, belki de çok az tanıdığım Tanrıya bu acıyı benden çekip alması için yalvarmış olmamdı.

Amy Harmon – Bir Başka Mavi adlı e-kitap dosyasını, PDF ve EPUB formatında indirerek okuyabilirsiniz.


Amy Harmon Foto ve Görsel:

Amy Harmon Photo


Başka sitelerdeki gibi, aslında reklam sayfasına giden sahte linklerle ya da

“PDF indir” yazan ama hiçbir link vermeyen sitelerle uğraşmak istemiyorsanız,

ekitabı bizden indirin.

İndireceğiniz e kitabın kalitesini yukarıdaki örnek sayfalardan kontrol edebilirsiniz.

(Link ve açıklama sayfanın en altındadır)


İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF Kitabı internet tarayıcınızdan direkt okumak için :PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:NOT:

Google Drive, mail.ru ve Yandex Disk linklerine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip “Reklamı Geç“e tıklayınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code