Amin Maalouf Beatrice Den Sonra Birinci Yüzyıl

Amin Maalouf – Beatrice’den Sonra Birinci Yüzyıl – Ekitap Pdf Oku

Amin Maalouf – Kitabı

Beatrice’den Sonra Birinci Yüzyıl

Ücresiz EPUB – PDF – E kitap / E kitap indir / Oku

 

KİTABIN BAZI SAYFALARI

Size birçok hükümetin doğum açığını telafi etmek için yurtdışından bir kızı evlat edinmeyi kolaylaştırdığını söyledim. Size Bilgeler Ağı’nın buna karşı olduğunu söyledim. Bizim düşüncemiz evlat edinmenin duygusal alanda olumlu bir rol oynadığıdır. Ancak, nüfus sorununa olumlu katkıda bulunmamıştır.
Harika bir insancıl eylemdi, ancak yalnızca bireysel planda kalırsa. Asla ticarete veya liyakat konusu olmamalıydı.  Çocukluk, büyüklüğü iğrençlikten, büyük gönüllülükten aşağılıklıktan ayıran çok ince bir çizgidir. Bununla birlikte, kalmaktan korkan halk otoriteler bu tür inceliklere odaklanamadı. Fikirler, toplam denge gibi kavramlara dayanıyordu. Kızları güneyden kuzeye götürmek meşru, hatta bir tedbir olarak görülüyordu.

Artık hatırlayamadığım Ukrayna kökenli bir televizyon elçisi vardı. Herkesin VITSIYA dediği bir adam (sanırım Ukraynalı baba demek istiyorum). Yasanın ve halkın teşviki ile Brezilya, Filipinler, Mısır ve diğer güney ülkeleri, tüm yeni doğan kızlar, kuzeye geçiş için bir operasyon başlattı.  Büyük bir reklam kampanyası ile bir hava asansörü inşa etti ve buna gökyüzü gemisi dedi. Neler olduğunu anlamak için bu günlerden geçmelisin.

Birçok televizyon kanalı, VITSIYA operasyonunu medya için büyük bir fırsat olarak nitelendirdi. Onlar için bu, özellikle nüfus sorunlarıyla ilgilenen insanları heyecanlandıran bir olaydı. Atlanmaması gereken harika bir tarihi olaydı. Kırk sekiz saat boyunca, bütün bir hafta sonu, milyonlarca insan bu operasyonu televizyonlarında gördü. Sakallı, kocaman vücudu ile günün kahramanı ile yapılan röportajları duymuştu.  Bugün göstermek istediğimiz gibi VITSIYA hiç de ahlaksız değildi. Söylediği şey makul değildi. Sudan’da bir köyde dünyaya gelen bir kızı alalım dedi.

Ama içimde artan bir arzu vardı. Laboratuvarımda, kitaplarımda, mikroskopumda ve hazinemde. Böceklerimi elde etmek arzumdu.
Zamanın doğru olmadığını biliyorum. Clarence buna ihanet, kaçış diyebilir ve haklı olurdu. Ancak bu uykusuz gecelerdeki huzursuzluktan dolayı bir sabah müze müdürünü aradım ve uğramam gerektiğini söyledim. Biraz acelem vardı ama kararımı vermedim. Kabulü! Arzuların bazı böcekler gibi de tedavi edilmesi gerekir. Karşılaştığınızda, başka bir şey arasanız bile, zamanı yakalamanız, sınıflandırmanız ve adlandırmanız gerekir. On yıl içinde bir çekmecenin altındaki onları unutsanız bile! Müzede durdum. Eski meslektaşıma bir gün laboratuvara dönebileceğimi ve tesiste her zaman yer olduğunu duyduğumu söylemek için. Buluşmadan önce bir randevu aldık. Bunu hep istemişimdir.

Ayrıldığımda, eve gitmek için caddeyi geçmek yerine bitki bahçesine doğru yürürken aniden heyecanlandım ve mutlu oldum.
Ellerim arkamda, gözlerim uzakta, yürüyüşüm canlı ve zor! Attığım her adımda kararım teyit edildi, onaylandı ve hakaret edildi.
Doğama karşı böylesine nezaketsiz ve ezici bir iş için nasıl aday olabilirim? Nasıl başladım? Her zaman mikroskobumun arkasında olmak istedim. Bir gözlemci olmak istedim, gözlemci değil.
Böcekler tarafından nasıl değiştirilir ve gözlemlenirdim? Herkesin önünde durup kendime ne kadar mantıksız davrandım?

Ne kadar hızlı gittim, o kadar çabuk kızdım. Ama gelecekte hala sağırdım. Fırsatım olur olmaz, Clarence, Emmanuel ile konuşur ve kısa sürede kabuğumu değiştiririm.
Bir bilim adamı için mükemmel olan kırmızı sakalımı koymak istedim. Akrabalarım dışında kimse beni tanımazdı. Sıkılmadan başkasının bakışlarına asla karşı koyamadım.
Kalabalıktan korkma demiyorum. Kalabalık, kaynar, titreyen bir yerde olmaktan çekinmiyorum.

Amin Maalouf – Beatrice’den Sonra Birinci Yüzyıl (172 Sayfa) adlı e-kitap dosyasını, PDF ve EPUB formatında indirerek okuyabilirsiniz.

 


Amin Maalouf Foto ve Görselleri:


Başka sitelerdeki gibi, aslında reklam sayfasına giden sahte linklerle ya da

“PDF indir” yazan ama hiçbir link vermeyen sitelerle uğraşmak istemiyorsanız,

ekitabı / romanı bizden indirin.

İndireceğiniz e kitabın kalitesini yukarıdaki örnek sayfalardan kontrol edebilirsiniz.

(Link ve açıklama sayfanın en altındadır)


İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF Kitabı internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri: