Amin Maalouf Arapların Gözüyle Haçlı Seferleri Ekitap Pdf Indir

Amin Maalouf – Arapların gözüyle Haçlı Seferleri – Ekitap Pdf Oku

Amin Maalouf – Kitabı

Arapların gözüyle Haçlı Seferleri 

Ücresiz EPUB – PDF – E kitap / E kitap indir / Oku

 

KİTABIN BAZI SAYFALARI

Amin Maalouf’un 1983 adlı kitabı Arapların Gözünden Haçlı Seferleri (Les Croisades vues par les Arabes) uzun zamandır listemde yer aldı, ama hiç başlamadım. Yakın zamanda başladım ve çabucak bitirdim. Uzun süredir okumaktan heyecan duyduğum bir kitabım olmadı. Bu yüzden tavsiye ederim. Okurken, Ridley Scott’ın yönettiği Cennet Krallığı filminden sahnelerin kafamda olduğunu söylemeliyim. Kitabın incelemesini yazmak yerine burada vurguladığım cümleleri paylaşmak istiyorum.

İslam dünyası ve Batı arasındaki bin yıllık düşmanlığın başlangıç ​​noktası olan Kudüs’ün yağmalanması, şu anda herhangi bir şok yaratmayacak.
XI. Çin sınırlarından uzak Franconia’ya kadar, 16. yüzyılda sadece bir isim biliniyordu.
Esas olarak göçebe bir insandan çıkan Kılıçarslan, gücünün kaynağının çekici olmasına rağmen bir şehre bağlı olmadığını, ona itaat eden birkaç süvari olduğunu biliyor. Kısa bir süre sonra doğuya çok daha uzak olan Konya başkent olacak ve halefleri XVI’nın başkenti olacak. yüzyılın başına kadar. Sultan artık İznik’i hayal etmeyecek.
Müslüman fetihinden önce Antakya, iki yüz bin nüfusu olan bir Roma metropolüydü.
XI. Suriye’de, 16. yüzyıldaki cihat, güç durumda olanların zor durumda olanları tarafından kurulan bir slogandı. Bir başkasına yardım etmeyi kabul etmek için, onun kişisel çıkarları olmalıdır. Sadece bu durumda büyük ilkelerin yanında durabilir.
Musul, siyah sıvının iyileştirici özelliklerini atfeder ve hasta olduklarında girer. Petrolden yapılan bitüm (asfalt), inşaat sektöründe tuğlaları yapıştırmak için bir harç olarak kullanılır. Su geçirmez yapıları nedeniyle banyoların duvarları sıvalıdır ve cilalı siyah mermer bir görünüme sahiptir. Ancak daha sonra göreceğimiz gibi, petrol esas olarak askeri alanda kullanılıyor.
İbnü’l Esir dikkatlice yazacak: Franks sözlerini tuttu ve geceleri Askalan limanına (Askalon) yerleşti. Sonra şunu ekleyecek: Kutsal şehirdeki insanlar katledildi ve Franklar bir hafta boyunca Müslümanları katletti. Mescid-i Aksa’da altmış binden fazla insanı öldürdüler. Ve doğrulanamayan sayıları kullanmayan İbnü’l-Kalanissi, birçok insanın öldürüldüğü sonucuna varıyor. Yahudiler sinagoglarında toplandılar ve Franklar onları diri diri yaktılar. Ayrıca Evliya anıtlarını ve İbrahim’in mezarı olan Tanrı’yı ​​dinlendirdiler.
İsa’nın mezarındayken (Yargı, Kutsal Kabir) ibadet zamanı gelmişti. Ömer, patriğe dua etmek için dua matını nereye koyabileceğini sordu. Patrik ona yerinde kalabileceğini söylediğinde, halife şöyle dedi: “Yaparsam Müslümanlar yarın Sahip Omar’ın burada dua ettiğini ve onu korumak istediklerini söyleyecekler. Dua matını aldı ve namazını dışarıda yaptı. Gerçeği gördü çünkü adını taşıyan cami tam burada inşa edilmişti. Frenk şefleri maalesef bu sıcaklığa sahip değiller. Zaferlerini tanımlanamayan bir katliamla kutladılar ve sonra saygı duyduklarını iddia ettikleri şehri acımasızca yağmaladılar.
IX’in atası Harun el-Rashid’in saltanatı. Yüzyılın başında, halifelik dünyadaki en zengin ve en güçlü devletti ve başkenti en gelişmiş uygarlığın merkezi idi. Bin doktor, büyük bir ücretsiz hastane, düzenli bir posta servisi, bir kısmı Çin’de şube açan birçok banka, mükemmel bir su şebekesi, kanalizasyon sistemi ve kağıt fabrikası vardı. Eğer doğuya gelirlerse, hala deri üzerine yazan batılılar Suriye’deki samandan kağıt yapma sanatını öğrenecekler.
1099 yazında, bu altın çağ zaten geride kalmıştı. Harun er-Rashid 809’da öldü. Bir çeyrek yüzyıl sonra halefleri gerçek güçlerini tamamen kaybetti. Bağdat yarıya yıkıldı ve imparatorluk parçalandı. Sadece efsanenin, asla Arapların hayallerinden düşmeyecek birliği, başarısı ve refahı var. Aslında Abbasiler dört yüzyıl boyunca hüküm sürecekler. Ama artık yönetemezler. Artık tahta sık sık tırmanan ya da deviren Türk ya da İran askerlerine rehin olmayacaklar. Ve birçok halife öldürülmemek için siyasi faaliyetlerden çekilecek. Haremlerini kapatacaklar ve hayatın coşkusunu yaşayacaklar, şairler veya müzisyenler olacaklar ve güzel bir koleksiyon kokusu alacaklar.

Amin Maalouf – Arapların gözüyle Haçlı Seferleri (266 Sayfa) adlı e-kitap dosyasını, PDF ve EPUB formatında indirerek okuyabilirsiniz.

 


Amin Maalouf Foto ve Görselleri:


Başka sitelerdeki gibi, aslında reklam sayfasına giden sahte linklerle ya da

“PDF indir” yazan ama hiçbir link vermeyen sitelerle uğraşmak istemiyorsanız,

ekitabı / romanı bizden indirin.

İndireceğiniz e kitabın kalitesini yukarıdaki örnek sayfalardan kontrol edebilirsiniz.

(Link ve açıklama sayfanın en altındadır)


İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF Kitabı internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri: