Albert Camus Yabancı Ekitap Epub Pdf Indir

Albert Camus – Yabancı – Ekitap Epub PDF indir

Albert Camus – Kitabı

Yabancı

Ücresiz EPUB – PDF – E kitap / E kitap indir / Oku

 

KİTABIN BAZI SAYFALARI

Gri gözlük takıyordu. Paris gazetelerinden biri, özel bir elbise ve boynunda mavi bir kravat vardı. Biraz bükülmüş bir muhabirdi: Ama seni aramaya gelmedi. Neredeyse yapamadım.
Sanki gözlerimi kendimde tutmak istiyormuş gibi teşekkür etmek istedim. Ama saçma olduğunu garip hissettim. Belki bu yüzden, belki de öyle düşünmüştüm. Eliyle bana buranın geleneklerini bilmediğime dair sıcak bir işaret verdi, bu biraz sonra oldu ve sonra bizi terk etti. Birkaç dakika daha bekledik.
Jüri üyeleri arasında piyango cumhurbaşkanının avukatı tarafından yürütüldü. Avukatım bornozuyla geldi. Dört savcıya ve jüri üyelerine sordu (her soru üzerine meslektaşları tarafından kuşatıldı. Gazetecilerle birlikte hakimlerin başkanları hakimlere döndü), yürüdü ve el sıkıştı. Şaka yaptılar ve güldüler. Herkes kısa sürede okunan bilinen yerlerden ve bilinen insanların durumlarından memnun görünüyordu. Sonunda, sınıfların isimleri çalmaya başladı ve yeni iç mekan avukatıma sordu. Herkes pozisyonda. Avukatımın ne istediğini tam olarak anlamıyorum.
Bana yaklaştı, elimi sıktı ve kısaca şöyle dedi: “Hadi tanıkları dinleyelim.” Şerifin tepkisi ve kendi okuyabildiğim isimler dikkatimi çekti. Büyükler müdürü, kapıcı, eski Thomas Perez ve Elders Hanesi’nden Raymond Masson az önce deforme olmuş kalabalıktan geldi.
Bu arada gazeteciler yazmaya devam etti. GaSalamano ve Marie kalkıp yan kapıdan çıktılar ve bu makineler gibi davranan genç gazetecilerle birlikte kayboldu. Marie, bu üzgün kadının gözlerini her zaman üzücü ve üzücü bir şekilde bana baktığını hissettim.
Çarpıldığımda bana Celeste’nin soyadını verdiler. Restoranda onun yanında gördüğüm kadını tanıdı ve sonra hayranında bana döndü.
Bu ceketi bu açık ve kararlı durumda tanıdım. Gözleri bana şöyle dedi: “Şimdi sana bazı sorular soracağım. Belki de ilk şeyler bunlardı. Tekrar annemden olduğunu söyledi ve dinleyicilere dedi ki:” Sessizliğin bir vaat olacağını anladım ve aynı zamanda, bunun benim hayatım olduğunu hatırlatmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum. “
Sıkıldığını anladım. Annen neden yatak odasına gidiyor? Sonra dedi: Beni objektif olarak incelemem için getirdin mi? Jürinin kararından bu yana adalet ruhunu bağladım.
Bu yüzden kâğıt istemeye devam ettim. Başkan: “Israr etme. Şerifle başkanın sinyali hakkında konuşmak istemiyorum.” dedi. Yargıçlar taraftarları aldı ve sormak için başka bir şeyi olup olmadığını sordu.
Savcı yarıya doğru bana döndü. Yüzüme bakmadan hemen sorgulamaya başladım. “Başkanın izniyle sakince bir şeyler öğrenmek istiyorum, biraz samimi görünse de, kaynağın sadece Fellah’ı öldürmek için sorular sorduğunu merak ediyorum.”
Kimliğimi bana geri getirdi mi? Öyleyse Hayır diye cevapladım. Buna üzüldüm, ama silahı olduğunu düşündüm ve neden geri döndü?
İnsanı bir başkasına göre yargılamak felaket olurdu. “Şans eseri,” dedim. Savcı kötü bir gerçek. Sonra Başkan: “Şimdilik hepsi bu” dedi ve yaptığımı tek tek açıkladı. Sonra her şey başladı.
Üç cümle bana şöyle dedi: “Öyle mi?” Biraz daha karmaşıklaştı. Daha spesifik olarak, bana bunu sordu. Her zaman tavsiyemi takip etmekten mutluluk duydum. Ancak başkan, Fiscos’u hakimlerle birkaç kez yaptıktan sonra karar verdi.

Albert Camus – Yabancı (119 Sayfa) adlı e-kitap dosyasını, PDF ve EPUB formatında indirerek okuyabilirsiniz.

 


Albert Camus Foto ve Görselleri:


Başka sitelerdeki gibi, aslında reklam sayfasına giden sahte linklerle ya da

“PDF indir” yazan ama hiçbir link vermeyen sitelerle uğraşmak istemiyorsanız,

ekitabı / romanı bizden indirin.

İndireceğiniz e kitabın kalitesini yukarıdaki örnek sayfalardan kontrol edebilirsiniz.

(Link ve açıklama sayfanın en altındadır)


İndirme linkleri:

Not:
  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde .rar dosyasını açmak için ES File Explorer vb. bir app. indirip kurmanız gerekir.
  • Daha sonra Epub Reader yada PDF Reader benzeri bir app. ile Epub yada PDF formatındaki ekitabı okuyabilirsiniz.

PDF Kitabı internet tarayıcınızdan direkt okumak için :


 


PDF + EPUB Rar Paketi linkleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.